Pasaulyje

2016.08.14 19:31

Skatinama nuo greičiau ištirti imamo nužudymo Niujorke aplinkybes

Niujorke vidury šviesios dienos nušautas musulmonų dvasininkas, ir nors policija teigia motyvo nežinanti, islamo organizacijos smerkia politikų skatinamą islamofobiją.

Kvinso rajone ginkluotas asmuo iš nugaros prisiartino prie imamo ir jo padėjėjo, kurie po pamaldų ėjo gatve vilkėdami tradiciniais drabužiais, ir iš arti iššovė abiem į galvą. Abu mirė ligoninėje.

Policija įtariamojo nesugavo ir sako neradusi įkalčių, kad 55-erių Maulama Akonjee taikiniu pasirinktas dėl tikėjimo. Islamo organizacijos ragina pareigūnus ištirti nusikaltimą kuo greičiau, ir sako, kad nužudytą dvasininką rajono gyventojai, tarp kurių daug musulmonų iš Bangladešo, labai gerbė dėl jo draugiško būdo.

Daugelis vietos musulmonų teigia, kad nusikaltimo motyvas buvo neapykanta, kurią jie junta gatvėse, ir kuri ypač išaugo per rinkimų kampaniją ir po islamisto surengto išpuolio Orlando klube Floridoje.

„Gyvename eroje, kai aukščiausio šalyje ir, ko gero, galingiausio pasaulyje posto siekiantys asmenys, kursto neapykantą musulmonams net savo šalyje, net savo šalies piliečiams.

Tai nepriimtina, dažnai žmonės netgi nežino, kaip tokius žodžius interpretuoti, ir tiesiog mano, kad visi musulmonai yra taikiniai, todėl taikosi į eilinius musulmonus gatvėse. Tokia islamofobija, tokia musulmonų neapykanta dabar sparčiai plinta“, – tvirtino Amerikos ir islamo ryšių tarybos vadovas Zeadas Ramadanas.