Pasaulyje

2016.08.14 12:34

Neatlaikęs žiniasklaidos kritikos D. Trumpas pagrasino panaikinti žurnalistų akreditacijas

ELTA2016.08.14 12:34

Lankydamasis Konektikuto valstijoje, kur turi mažą tikimybę laimėti, respublikonų partijos kandidatas į JAV prezidento postą Donaldas Trumpas dar kartą apkaltino dabartinį JAV prezidentą Baracką Obamą padėjus sukurti „Islamo valstybės“ grupuotę ir išreiškė savo nepasitenkinimą tuo, kaip žiniasklaida vertina jo rinkimų kampaniją, rašo „Reuters“.

Ilgiau nei valandą trukusioje kalboje D. Trumpas daug laiko skyrė savo nuomonei apie žiniasklaidą. Jis dar kartą pagrasino atšauksiąs laikraščio „The New York Times“ žurnalistų akreditacijas. Jos suteikia išimtinę teisę lankytis tik žiniasklaidos atstovams skirtose rinkimų kampanijos renginių vietose. Tokius draudimus D. Trumpas jau paskelbė kai kurioms žiniasklaidos priemonėms, įskaitant „The Washington Post“.

Šeštadienį „The New York Times“ publikavo straipsnį, kuriame išsamiai aprašomos nepavykusios pastangos priversti D. Trumpą sutelkti savo agitacijos kampanijos dėmesį į rinkimus.

„Tai patys nesąžiningiausi žmonės. Galbūt mes svarstysime jų akreditacijos panaikinimą“, – sakė D. Trumpas.

Be to, vizito Konektikute metu respublikonų kandidatas pakartojo manąs, o jam neva pritaria daugybė žmonių, kad JAV prezidentas B. Obama buvo „Islamo valstybės“ grupuotės „kūrėjas“. D. Trumpas tokius teiginius dėstė ir praeityje, tačiau vėliau teigė kalbėjęs nerimtai.

Už tokius akivaizdžiai klaidingus pasisakymus D. Trumpą kritikavo tiek demokratų, tiek respublikonų partijos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt