Naujienų srautas

Pasaulyje2016.08.14 16:54

Mirė traukinio Šveicarijoje užpuolikas ir viena auka

BNS, LRT.lt 2016.08.14 16:54

Šveicarijos policija sekmadienį pranešė, jog kol kas nėra jokių požymių, kad išpuolis, kai peiliu ginkluotas vyras traukinyje sunkiai sužeidė šešis keleivius, būtų buvęs teroro aktas. Policija skelbia, kad sekmadienį mirė 27-erių užpuolikas. Viena per ataką sužeista moteris taip pat mirė.

Mirtina auka tapo 34 m. moteris. Dar keturi žmonės, tarp jų ir išpuolį įvykdęs vyras, yra kritinės būklės.

„Motyvo klausimas išlieka“, – sakoma Šveicarijos Sankt Galeno regiono policijos pareiškime, kuriame pabrėžiama: „Kol kas nėra jokių požymių, kad tai buvo teroristinis ar politiškai motyvuotas aktas.“

Policijos atstovas Bruno Metzgeris, su AFP kalbėdamasis apie tą šeštadienio popietės išpuolį, sakė: „Terorizmas nėra pagrindinė mūsų teorija.“ Atstovas nurodė, kad daug svarbesni galimų motyvų sąraše yra „kiti motyvai“, bet nesakė, kokie jie yra.

27 metų Šveicarijos pilietis panaudodamas degų skystį sukėlė gaisrą traukinyje, važiavusiame netoli Šveicarijos rytinės sienos su Lichtenšteinu ir Austrija, o paskui peiliu badė keleivius, pranešė policija.

Išpuolis buvo įvykdytas maždaug 14 val. 20 min. (15 val. 20 min. Lietuvos laiku) netoli Zaleco stoties, traukinyje, važiavusiame tarp Buchso ir Zenvaldo.

Tuo metu tame traukinyje buvo dešimtys žmonių, nurodė policija.

Sekmadienį Šveicarijos žiniasklaidos paskelbtose nuotraukose matyti išdegusios vietos prie aprūkusio lango, pelenais nuklotos kitos keleivių vietos, sudegę apmušalai. Nuotraukose iš perono buvo matyti kraujo klanas.

Veikė vienas

Pasak policijos, išpuolis buvo nufilmuotas, todėl buvo galima nustatyti, kad užpuolikas veikė vienas.

Vaizdo medžiaga, kuri kol kas neskelbiama viešai, parodė, kad peiliu ginkluotas vyras išlaistė degų skystį ir jį padegė, sakė policija.

Sekmadienį ligoninėje nuo patirtų sužeidimų mirė 34 metų moteris ir pats užpuolikas.

Be minėtos 34 metų moters, traukinyje dar buvo sužeisti du vyrai, 17 ir 50 metų amžiaus, dvi moterys, 17 ir 43 metų amžiaus, ir šešerių metų mergaitė. Aukos patyrė nudegimus ir durtinius sužeidimus. Vienos sužeistos moters ir sužeisto vaiko būklė yra rimta.

Ant moters, kuri sekmadienį ryte mirė, per išpuolį buvo išlieta daug degaus skysčio, todėl pasigirdo spėlionių, kad ji galėjo būti pagrindinis užpuoliko taikinys.

Tačiau B.Metzgeris sakė negalintis to patvirtinti, o kitas policijos atstovas, Hanspeteris Kruesi, AFP vėlai šeštadienį sakė, jog neatrodo, kad išpuolis būtų buvęs nukreiptas į kurį nors vieną žmogų.

Pasak jo, vis dar neaišku, ar užpuolikas, kuris nėra kilęs iš imigrantų ir kuris anksčiau nebuvo patekęs į policijos akiratį, pažinojo kurias nors iš savo aukų.

Užkirto kelią blogiausiam

Taip pat buvo sužeistas žmogus, kuris stovėjo perone Zaleco stotyje ir kuris puolė traukti iš traukinio degančio užpuoliko.

„Jo įsikišimas turbūt užkirto kelią blogiausiam (scenarijui)“, – dienraščiui „Blick“ sakė H. Kruesi, užsimindamas, kad galbūt galėjo būti sužeista ir daugiau keleivių.

B. Metzgeris sakė, kad policija kol kas neteiks daugiau detalių dėl aukų tapatybės ar pilietybės.

Vėlai šeštadienį policija atliko kratą įtariamo užpuoliko namuose viename Sankt Galenui kaimyniniame kantone.

„Šie rezultatai yra kriminalinio proceso dalis ir todėl nėra vieši“, – sakoma policijos pareiškime.

Šeštadienio operacijoje dalyvavo maždaug 90 gelbėtojų, tarp jų – policininkai, ugniagesiai, greitosios pagalbos medikai. Buvo pasiųsti trys gelbėtojų sraigtasparniai.

Sankt Galeno prokurorai pradėjo kriminalinį tyrimą, o teismo ekspertai kruopščiai tiria vagoną, kuriame buvo įvykdytas išpuolis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi