Pasaulyje

2016.08.14 11:40

Tailando policija teigia nustačiusi neseniai įvykusių sprogimų kaltininkus

ELTA 2016.08.14 11:40

Tailando policija toliau ieško turistų pamėgtose vietose įvykdytų sprogimų kaltininkų. Sekmadienį teisėsaugininkai pareiškė žiną, kas įvykdė išpuolius, per kuriuos žuvo keturi žmonės, praneša naujienų agentūra AFP.

Policija informavo sulaikiusi du vyrus, kurie apklausiami dėl keturių sprogimų Hua Hino kurorte. Trečiasis vyras apklausiamas dėl padegimo šalies Pietuose.

Pareigūnai atmeta terorizmo versiją, pasak jų, tyrimas yra pradinėje stadijoje, todėl neatskleidžiamos suimtųjų tapatybės ar galimas nusikaltimo motyvas.

Kai kurie analitikai sako, kad sprogimai tikriausiai yra susiję su musulmonų sukilėliais Tailando Pietuose. Tačiau teisėsaugininkai teigia, kad užsienio ar vietinės teroristų grupuotės neatsakingos už išpuolius ir juos įvertino kaip „vietinį sabotažą“.

Niekas neprisiėmė atsakomybės už padegimus ir mažiausiai 11 mažų sprogimų įvykdytų turistų pamėgtose vietovėse ketvirtadienį ir penktadienį. Per išpuolius žuvo keturi tailandiečiai, o dešimtys žmonių, įskaitant ir europiečius turistus, buvo sužeisti.

Tailande dėl valdžios kovoja kariuomenės remiamos jėgos ir nuverstos vyriausybės rėmėjai.