Pasaulyje

2021.07.21 08:28

Griežtos Macrono skiepijimo politikos pradžia: daugiau pramogų – tik pasiskiepijusiems arba turintiems neigiamą COVID-19 testą

Tadas Paškevičius, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.07.21 08:28

Prancūzijoje plečiamos sveikatos paso galiojimo ribos. Nuo trečiadienio į laisvalaikio ir kultūros įstaigas bei renginius nuo 50 žmonių bus įleidžiami tik pasiskiepijusieji ar per dvi paras gavę neigiamą COVID-19 testo rezultatą. Tai pirmas Prancūzijos prezidento naujos, griežtesnės skiepų skatinimo politikos žingsnis.

Vienas žymiausių prancūzų literatūrinių personažų – Asteriksas – yra nuošalaus su romėnais kariaujančio kaimelio gyventojas Galijoje. Dėl kaimo druido verdamo nenugalimumo eliksyro romėnai niekaip negali užimti šio kaimelio. Tačiau realybėje tokie eliksyrai neegzistuoja ir Asterikso nuotykių parkas, kaip ir kitos panašios vietos, dėl pandemijos turėjo stabdyti veiklą. Birželį parkas atsidarė, bet nuo trečiadienio čia vėl galės patekti ne visi.

Žinios. Norintiems vairuoti motociklą užteks B kategorijos ir 6 valandų praktinio vairavimo pamokų mokykloje

„Nuo liepos 21-osios sveikatos paso naudojimas bus praplėstas į laisvalaikio ir kultūros sritis. Konkrečiai – visiems mūsų piliečiams vyresniems nei 12 reikės būti pasiskiepijusiems arba parodyti neigiamą testo rezultatą. Tai galios įvairiems renginiams, pramogų parkams, koncertams ir festivaliams“, – planą pristatė prezidentas Emmanuelis Macronas.

Trečiadienio pokyčiai tik apšilimas. Nuo rugpjūčio Prancūzijoje sveikatos pasas taps būtinas kavinėse, restoranuose, dideliuose prekybos centruose, ligoninėse, lėktuvuose bei tolimųjų maršrutų kelionėse traukiniais ir autobusais. Verslams netikrinantiems, ar klientai turi dokumentą, grės baudos nuo 1500 eurų. E. Macrono tikslas – spartinti vakcinaciją. Visiškai pasiskiepijusių dalis Prancūzijoje tik artėja prie pusės, o šalį vėl apima pandemija.

„Ką tik sužinojau paskutinių 24 valandų užsikrėtimų skaičius. Kalbėjau apie riziką pasiekti 15000-20000 atvejų per dieną iki liepos galo. Vakar nustatyta 18000. Tai reiškia, kad viruso plitimas per savaitę padidėjo 150 procentų. Niekada to nematėme: nei su britiškąja, nei su Pietų Afrikos, nei su braziliškąja atmainomis“, – aiškino Prancūzijos sveikatos apsaugos ministras Olivieras Veranas.

Griežti ribojimai nesiskiepijusiems sulaukė ir nepasitenkinimo. Penktadienį vandalai nusiaubė du vakcinacijos centrus. Šeštadienį, Vyriausybės duomenimis, per 100000 prancūzų naujai tvarkai prieštaravo gatvėse.

„Kiekvienas laisvas, kiekvienas savo kūno valdovas ir jokiais būdais net prezidentas neturi teisės spręsti už mane dėl mano sveikatos. Niekada“, – mano protestuotoja.

„Protestuojame prieš tai, ką prieš kelias dienas sakė prezidentas. Nueita per toli. Jei leisime tai, atidarysime duris ir kitiems dalykams. Tai labai rimta prancūzams ir visai žmonijai“, – teigė kita protestuotoja.

Nors galima ginčytis, ar E. Macrono politika teisinga, jos veiksmingumas kelia mažiau abejonių. Iškart po E. Macrono kreipimosi į tautą beveik milijonas prancūzų užsiregistravo skiepytis. Taip dvigubai pagerintas gegužę pasiektas dienos registracijų rekordas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.