Pasaulyje

2016.08.13 19:22

Sirijos opozicija paskelbė perėmusi Manbidžo kontrolę

ELTA 2016.08.13 19:22

Manbidžas yra kontroliuojamas Sirijos demokratinių jėgų, kurias remia Jungtinės Valstijos, pareiškė Sirijos opozicijos atstovas Sharvanas Darwishas. Jis taip pat pranešė, kad maištininkams pavyko išlaisvinti iš nelaisvės du tūkstančius taikių gyventojų. Apie tai informuoja „Reuters“.

Penktadienį skelbta, kad „Islamo valstybės“ (IS) džihadistai traukdamiesi iš Sirijos Manbidžo miesto pagrobė apie 2 000 civilių. Tai pareiškė Sirijos demokratinės jėgos (SDF) – arabų ir kurdų kovotojų aljansas. SDF kovotojai praėjusią savaitę iš Manbidžo išvijo didžiąją dalį IS džihadistų.

Arabų ir kurdų koalicijos kovotojai IS tvirtovę Manbidžo miestą užėmė rugpjūčio 6 dieną. Du mėnesius įnirtingai kautasi, stengiantis užimti šį strategiškai svarbų miestą Sirijos šiaurėje.

Pasak Pentagono atstovo Adriano Rankin-Galloway, šis miestas labai svarbus teroristams dėl savo strateginės padėties.

„Jiems buvo svarbu, kad miestas yra arti Turkijos sienos, kad galėtų eksportuoti terorizmą į Europą ir neteisėtai per sieną gabenti teroristus-savanorius bei kovines atsargas. IS planavo ir vykdė iš Manbidžo teroro išpuolius ir naudojosi šiuo miestu kaip Rakos, virtusios faktine „Islamo valstybės“ sostine, aprūpinimo linija“, – paaiškino Pentagono atstovas.