Naujienų srautas

Pasaulyje2016.08.13 11:29

H. Clinton žingsnis padidino spaudimą D. Trumpui

Demokratų kandidatė į prezidentus Hillary Clinton paviešino savo praeitų metų mokesčių deklaraciją ir tai gerokai padidino spaudimą respublikonų kandidatui Donaldui Trumpui pasakyti, kiek mokesčių jis sumokėjo.

H. Clinton skelbia savo mokesčių deklaracijas nuo 1977-ųjų, todėl jai tai nėra didelė problema ir ji, be abejo, bandys pasinaudoti šiuo savotišku, bet amerikiečiams aktualiu propagandinius ginklu, nes jos konkurentas, nors ir gerokai turtingesnis už H. Clinton, savo sumokėtų mokesčių atskleisti nenori.

H. Clinton deklaracijos apie 2015 metais gautas pajamas ir sumokėtus mokesčius rodo, kad ši demokratų politikė yra gana turtinga ponia. Jos pajamos  viršijo 10 mln. dolerių, bet tai taip pat reiškia, kad ji turėjo sumokėti ir didelius mokesčius – daugiau kaip 3,6 mln. dolerių.

Taigi vien federaliniai H. Clinton mokesčiai viršija 34 proc. Jos kandidatas į viceprezidentus Timas Kaine`as nėra toks turtingas ir kartu su žmona moka apie 20 proc. mokesčių.

D. Trumpo padėtis yra gerokai keblesnė. Nors jis ir giriasi turintis turto už 10 mlrd. dolerių, skelbti savo mokesčių nenori – neva todėl, kad mokesčių inspekcija nebaigė audito.

Mokesčių pareigūnai savo ruožtu tvirtina, kad auditas visai netrukdo D. Trumpui paviešinti deklaracijų, bet neoficialiomis žiniomis, D. Trumpas, kaip ir daugelis didelių verslininkų, greičiausiai moka labai mažus mokesčius arba išvis sugeba išsisukti nuo šios prievolės.

Didėjant turtinei nelygybei, net ir tokioje turtingoje šalyje, kaip Jungtinės Amerikos Valstijos, tai kelia pasipiktinimą vis didesnei visuomenės daliai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi