Pasaulyje

2016.08.13 09:42

Nukautas „Islamo valstybės“ grupuotės Afganistane ir Pakistane vadeiva

BNS2016.08.13 09:42

Džihadistų judėjimo „Islamo valstybė“ (IS) grupuotės Afganistane ir Pakistane lyderis Hafizas Saeedas Khanas buvo nukautas praeitą mėnesį per aviacijos smūgį Nangarharo provincijoje, penktadienį pranešė Pentagonas.

Praeitų metų pradžioje H. S. Khanas buvo paskirtas IS vadovauti „Chorasano provincijai“, apimančiai Afganistaną, Pakistaną ir kai kurias kaimyninių šalių teritorijas, kai viena Pakistano Talibano grupuotė perėjo į IS pusę.

Pentagono atstovo spaudai pavaduotojas Gordonas Trowbridge`as nurodė, kad minėtas antskrydis buvo surengtas, kai JAV ir afganų specialiųjų operacijų pajėgos liepą vykdė kovos su IS operacijas pietinėje Nangarharo provincijoje.

„Liepos 26-ąją JAV pajėgos surengė aviacijos smūgį Ačino rajone Nangarharo provincijoje prieš H. S. Khaną, „Islamo valstybės Levante ir Chorasane“ emyrą. Jis buvo nukautas“, – sakė G. Trowbridge`as.

Yra žinoma, kad H. S. Khanas „tiesiogiai dalyvavo atakose prieš JAV ir koalicijos pajėgas, o jo tinklo veiksmai terorizavo afganus, ypač Nangarhare“, pridūrė pareigūnas.

Detalių apie tą smūgį nebuvo paskelbta, bet vienas JAV pareigūnas Britanijos nacionaliniam transliuotojui BBC sakė, kad H. S. Khanas buvo nukautas per bepiločio lėktuvo ataką.

H. S. Khano mirtis tapo skaudžiu smūgiu IS grupuotei, mėginančiai įsitvirtinti Pakistane ir Afganistane. Pastaruoju metu kai kurie Afganistano Talibano nariai prisidėdavo prie šio džihadistų judėjimo, o sukilėliai, nusiteikę vykdyti daugiau žmonių gyvybių nusinešančias atakas, dažnai naudoja juodą IS vėliavą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt