Pasaulyje

2021.07.19 17:46

JAV ir sąjungininkės pasmerkė Kiniją dėl „piktavališkos kibernetinės veiklos“

BNS2021.07.19 17:46

Jungtinės Valstijos ir jų sąjungininkės pirmadienį griežtai pasmerkė Kinijos „piktavališką kibernetinę veiklą“ ir apkaltino Pekiną lėšų prievartavimu bei grėsmės nacionaliniam saugumui sukėlimu, be to, pažadėjo pasekmes už tokius veiksmus.

JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas, kurio komentaras tikriausiai dar labiau pablogins Vašingtono ir Pekino santykius, taip pat apkaltino Kiniją dėl kovą atskleisto didžiulio įsilaužimo į „Microsoft“ ir priskyrė šį įsilaužimą „neatsakingo, ardomojo ir destabilizuojamo elgesio kibernetinėje erdvėje modeliui, keliančiam didelę grėsmę mūsų ekonominiam ir nacionaliniam saugumui“.

"[Kinijos] valstybės saugumo ministerija (VSM) globoja nusikalstamų programišių kontraktininkų, vykdančių ir valstybės remiamą veiklą, ir kibernetinius nusikaltimus dėl savo pačių finansinės naudos, ekosistemą“, – sakoma A. Blinkeno pareiškime.

Tuo metu JAV teisingumo departamentas paskelbė, kad keturi Kinijos piliečiai buvo apkaltinti įsilaužimu į dešimčių kompanijų, universitetų ir vyriausybinių įstaigų kompiuterius Jungtinėse Valstijose ir užsienyje nuo 2011 iki 2018 metų.

„Kaip rodo trijų VSM pareigūnų ir vieno jų įsilaužėlio kontraktininko apkaltinimas, apie kurį šiandien paskelbė Teisingumo departamentas, Jungtinės Valstijos primes pasekmes [Kinijos] piktavališkiems kibernetiniams veikėjams dėl jų neatsakingo elgesio kibernetinėje erdvėje“, – sakė A. Blinkenas.

JAV, Europos Sąjunga, Didžioji Britanija, Australija, Kanada, Naujoji Zelandija, Japonija ir NATO yra susivienijusios prieš šią grėsmę, sakė vienas amerikiečių aukšto rango pareigūnas.

„Kinijos valstybės remiamų grupių kibernetinė ataka prieš „Microsoft Exchange“... buvo beatodairiškas, bet pažįstamas elgesio modelis“, – sakoma britų užsienio reikalų sekretoriaus Dominico Raabo pareiškime.

ES savo pareiškime pasmerkė Kinijos elgesį ir paragino ją „imtis visų deramų priemonių“ tokiai veiklai pažaboti.

Vėliau pirmadienį JAV vadovaujamas aljansas turi paskelbti veiksmų prieš Kiniją dėl jos elgesio kibernetinėje erdvėje detales ir paviešinti 50 Kinijos valstybės remiamų kibernetinių veikėjų naudojamų „taktikų, technologijų ir procedūrų“, sakė minėtas JAV aukšto rango pareigūnas.

Pasak jo, JAV sąjungininkės dalijasi techninėmis žiniomis, turinčiomis padėti atremti Kinijos keliamą grėsmę.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.