Pasaulyje

2016.08.12 15:00

Respublikonai ragina partiją nutraukti finansavimą D. Trumpui

ELTA 2016.08.12 15:00

Daugiau nei 70 respublikonų pasirašė laišką Respublikonų partijos nacionalinio komiteto pirmininkui, reikalaudami nebepadėti partijos kandidato Donaldo Trumpo kampanijai, rašo agentūra BBC.

Laiške sakoma, kad partija geriau turėtų skirti dėmesį stengdamasi apsaugoti kandidatus rinkimuose į Senatą ir Atstovų Rūmus. Laišką pasirašė ir buvę Kongreso nariai.

„Manoma, kad D. Trumpo nesantaikos kurstymas, neatsargumas, nekompetentingumas ir rekordinis nepopuliarumas kelia grėsmę, kad JAV prezidento rinkimuose demokratai pasieks triuškinančią pergalę“, – teigiama laiške.

„Tai neturėtų būti sunkus sprendimas, nes D. Trumpo galimybės būti išrinkam prezidentu mažėja su kiekviena diena“, – rašė partijos nariai.

Žurnalas „Time“ ketvirtadienį pranešė, kad Respublikonų nacionalinio komiteto pirmininkas Reince`as Priebusas pagrasino nutraukti D. Trumpo kampanijos finansavimą ir skirti jį Kongreso kampanijoms.

Pastarosiomis savaitėmis keletas pagrindinių respublikonų apleido D. Trumpą dėl tiesmukiškų jo šnekų. Apklausos rodo, kad pastarosiomis savaitėmis keliose pagrindinėse valstijose taip pat sumažėjo palaikymas žymiam verslininkui.