Pasaulyje

2016.08.11 12:18

Alepe dirbantys medikai paprašė JAV sustabdyti antskrydžius

Sirijos Alepo mieste dirbantys medikai kreipėsi į Jungtinių Valstijų prezidentą su prašymu stabdyti antskrydžius, kad šie galėtų suteikti pagalbą nuo karo nukentėjusiems civiliams. Tuo metu Rusija skelbia karinius veiksmus stabdysianti tris valandas kasdien, kad apsiaustyje įstrigusiems gyventojams būtų suteikta humanitarinė pagalba.

Jungtinių Tautų pareigūnai tikina, jog trijų valandų toli gražu nepakanka, kad Damasko režimo pajėgų apsiausti rajonai būtų aprūpinti būtiniausia pagalba.

Be to, kol kas nėra aišku, ar opozicija prisijungs prie ugnies nutraukimo. Sukilėlių kontroliuojamose teritorijose įstrigę apie ketvirtis milijono civilių, kasdien kenčiančių nuo vandens, maisto, bazinių medicinos priemonių trūkumo.

Apsiausties sąlygomis dirbantys medikai kreipėsi į Jungtinių Valstijų prezidentą Baracką Obamą, kad šis virš Alepo įsteigtų neskraidymo zoną. 29 gydytojų pasirašytame laiške teigiama, kad jeigu medicinos infrastruktūra ir toliau bus naikinama, greitu metu jos gali apskritai nebelikti.

Anot jų, pagalbai skirtos patalpos ir įranga per pastarąjį mėnesį atakuoti mažiausiai 42 kartus, 15 iš jų bombarduotos ligoninės, kuriose gydomi civiliai.

Karo veiksmai Alepe suintensyvėjo sukilėliams atkirtus strategiškai svarbų kelią į Sirijos režimo kontroliuojamą miesto dalį.