Naujienų srautas

Pasaulyje2016.08.11 15:15

D.Trumpas: B. Obama įkūrė „Islamo valstybę“

15min.lt 2016.08.11 15:15

Respublikonų kandidatas į JAV prezidentus Donaldas Trumpas lapkritį kovos su demokrate Hillary Clinton, tačiau jam užkliuvo ir dabartinis šalies vadovas Barackas Obama. Milijardierius pareiškė, kad B. Obama įkūrė džihadistų judėjimą „Islamo valstybė“ (IS), o tai padaryti jam padėjo būtent H. Clinton, rašo „The Guardian“.

D. Trumpas, kuris, be kita ko, yra puolamas dėl to, kad savo šalininkams užsiminė, kad šaunamųjų ginklų savininkai galėtų sustabdyti H. Clinton, taip pasisakė per kampanijos renginį Floridos valstijoje.

„IS gerbia prezidentą Obamą. Jis yra IS įkūrėjas. Jis įkūrė IS. Ir aš pasakyčiau, kad kartu su IS įkūrė sukčiuvienė Hillary Clinton“, – teigė nekilnojamojo turto magnatas.

Jis jau praėjusią savaitę buvo užpuolęs H. Clinton – esą buvusi JAV valstybės sekretorė „turėtų gauti apdovanojimų (džihadistų, – red.) kaip IS įkūrėja“.

Respublikonai išties jau seniai bando primesti B. Obamos administracijos užsienio politikai kaltę dėl mirtino chaoso Vidurio Rytų regione – esą prezidentas laiku neįvertino IS keliamos grėsmės.

Tačiau D. Trumpas jau ne pirmą kartą peržengia ribą atvirai teigdamas, kad B. Obama simpatizuoja teroristams. Milijardierius JAV prezidentą taip pat nuolat vadina pilnu vardu – Baracku Husseinu Obama.

Iš tiesų IS iškilimo šaknų reiktų ieškoti Irake netrukus po JAV invazijos 2003 metais, kai šalyje ėmė siautėti teroristų tinklo „Al Qaeda“ smogikai. Iš šios grupuotės IS ir susiformavo.

Nors IS iš tikrųjų greitai plėtėsi ir stiprėjo JAV valdant B. Obamos administracijai, Vašingtonas netrukus ėmėsi kovoti su džihadistų grupuotė. Trečiadienį JAV pajėgų generolas leitenantas Seanas MacFarlandas pareiškė, kad per dvejus metus buvo nukauti maždaug 45 tūkst. su IS siejamų kovotojų.

Tuo metu pats D. Trumpas aiškios kovos su IS strategijos neturi. Jis tik nuolat kalba apie negailestingą bombardavimo kampaniją ir apie draudimą musulmonams atvykti į Ameriką.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi