Pasaulyje

2016.08.10 18:20

Rusija sakosi sukliudžiusi ginkluotiems Ukrainos įsiveržimams į Krymą

ELTA 2016.08.10 18:20

Rusijos federalinė saugumo tarnyba (FST) trečiadienį pranešė, kad vienas tarnybos darbuotojas ir karys žuvo per du atskirus incidentus Kryme. Incidentai apibūdinami „sužlugdytomis teroristinėmis atakomis“. Teigiama, kad Ukrainos specialiosios pajėgos savaitgalį bandė patekti į Krymą, rašo agentūra AP.

FST pranešime teigiama, kad vėlai šeštadienį šalia Armiansko miesto ir netoli de fakto sostinės tarp Ukrainos ir Krymo žuvo tarnybos pareigūnas, kai FST pareigūnai susirėmė su Ukrainos sabotažininkais. FST teigia toje teritorijoje radusi 20 bombų, šaudmenų ir minų. 

Tarnyba teigia, kad dar dvi sabotažininkų grupės bandė įsiveržti į Krymą vėlai sekmadienį, žuvo vienas Rusijos karys. FST incidentus apibūdino „sužlugdytomis teroristinėmis atakomis“ ir apkaltino Ukrainos karinę žvalgybą planavus atakuoti ypatingos svarbos Krymo infrastruktūrą. 

Ukraina paneigė Rusijos kaltinimus, naujienų agentūrai „Reuters“ teigdama, kad tai klaidinga informacija.

Ukrainos vyriausybė savaitgalį pranešė, kad Rusija trumpam uždarė sienos perėjimo punktus su Ukraina, o socialinės žiniasklaidos vartotojai anksčiau šią savaitę pasidalino nuotraukomis ir vaizdo įrašais, kuriuose daugybė šarvuotųjų automobilių Krymo greitkeliu vyksta de fakto sienos link. 

Rusija Ukrainos Krymo pusiasalį aneksavo 2014 metų kovą. Ukraina, Jungtinės Tautos (JT) ir daugelis kitų šalių Krymo aneksiją suvokia kaip tarptautinės teisės pažeidimą.