Naujienų srautas

Pasaulyje2016.08.10 15:43

Turkija kaltina ES skatinus perversmo organizatorius

BNS 2016.08.10 15:43

Turkija trečiadienį apkaltino Europos Sąjungą, esą ji liepos 15-osios vakarą skatino sąmokslininkus, organizavusius nesėkmingą perversmą, o šis aštraus tono pareiškimas kelia naujų klausimų dėl Ankaros ryšių su Bendrija ateities.

Kitą dieną po itin simboliško Turkijos prezidento Recepo Tayyipo Erdogano vizito Rusijoje užsienio reikalų ministras Mevlutas Cavusoglu pareiškė, kad po perversmo Turkijos žmonių pasitikėjimas ES, deja, nusmuko ir pridūrė, kad Bendrija neišlaikė išbandymo pučo naktį.

„Leiskit pasakyti atvirai – būtent dėl to, kad ES laikėsi perversmui palankios pozicijos (ir) skatino pučininkus“, – ministras sakė žurnalistams per televizijos transliuotą spaudos konferenciją sostinėje Ankaroje, bet šios minties nebeplėtojo.

Turkija nuo 7-o dešimtmečio siekia tapti ES nare, bet M. Cavusoglu tvirtino, kad Bendrijos palaikymas šalyje dabar nusmukęs maždaug iki 20 procentų.

Tuo metu NATO skelbia, kad po nepavykusio liepos perversmo dėl Turkijos narystės NATO klausimas nekyla.

„Dėl Turkijos narystės NATO klausimas nekyla“, – patikino atstovė spaudai Oana Lungescu pranešime, kuris buvo išplatintas atsakant į spaudoje pasirodžiusius spėliones.

„NATO yra užtikrinta dėl tolesnio Turkijos indėlio ir Turkija gali būti užtikrinta dėl NATO solidarumo ir paramos“, – pridūrė O. Lungescu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi