Pasaulyje

2016.08.10 13:14

Madeiros sostinė skęsta liepsnose: tai – tyčinis padegimas

DELFI.lt2016.08.10 13:14

Madeiros saloje gyvenantis lietuvis Audrius pranešė, kad jau dvi dienas dega salos, priklausančios Portugalijai, sostinė Funchalis.

Spėjama, kad gaisro nepavyks užgesinti dar porą dienų, kadangi vyrauja labai stiprus vėjas, o oro temperatūra saloje siekia 37 laipsnius (rekordinis karštis, kokio saloje nebuvo jau 25 metus). Antrą parą dėl stipraus vėjo nedirba ir Funchalio oro uostas.

Į ligonines išvežta apie 2000 žmonių, apsinuodijusių smalkėmis.

Kaip tikino Audrius, jam teko išvykti iš buto, esančio Funchalio centre, ir judėti link Atlanto vandenyno.

Vyras papasakojo, kad Madeiros kriminalinė policija suėmė žmogų, kuris specialiai sukėlė gaisrą. Tai buvo vietinis gyventojas, kurio praeityje jau yra keli tyčiniai padegimai.

„Šis žmogus tyčia sukėlė gaisrą Funchalio miesto gyvenamajame rajone netoli senamiesčio. Jau sudegė 24 gyvenamieji privatūs namai, o dėl didelio vėjo gaisras plinta link senamiesčio. Vakar kuriam laikui buvo uždaryti keliai, vedantys į ir iš Funchalio, vėliau kelis kelius atidarė, kad gyventojai galėtų išvykti iš sostinės.

Žmonės masiškai perka vandenį, kadangi pasklido informacija, jog Funchalyje bus atjungtas vanduo. Gaisrininkai atrodo nepasiruošę, todėl gaisro židiniuose gyventojai patys bando gesinti gaisrą, prijungę plonas žarnas prie savo vandentiekių. Miestą apgaubė didelis smogas ir pelenai, o žmonės vaikšto su respiratoriais“, – situaciją apibrėžė lietuvis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt