Pasaulyje

2021.07.15 10:27

„Amnesty International“ po kratų Baltarusijos žmogaus teisių biuruose: pasaulis turi reaguoti

LRT.lt2021.07.15 10:27

Pilietinė visuomenė naikinama Europos širdyje, trečiadienį pranešė žmogaus teisių apsaugos tarnyba „Amnesty International“, po įvykusių beprecedenčių kratų ir sulaikymų bangos, nukreiptos į daugiau nei dešimtį Baltarusijos pilietinės visuomenės ir nevyriausybinių organizacijų, rašo Baltarusijos televizija Lenkijoje „Belsat“.

„Per pastaruosius 12 mėnesių Aliaksandro Lukašenkos režimas aktyviai puolė žmogaus teisių gynėjus. Mes jau seniai kviečiame tarptautinę bendruomenę reaguoti į įtarimus dėl kankinimų, policijos smurto prieš taikius protestuotojus ir paplitusias represijas, kurios pažeidė visas įmanomas Baltarusijos visuomenės grupes. Šiandieninis didžiulis išpuolis prieš gyvybiškai svarbias pilietinės visuomenės organizacijas rodo, kad buvo padaryta per mažai, kad ši krizė būtų įveikta“, – rašoma trečiadienio „Amnesty International“ pranešime.

„Amnesty International“ direktorė Rytų Europai ir Centrinei Azijai Marie Struthers, pakartojo organizacijos žinią tarptautinei bendruomenei: „Atėjo laikas veikti – saugoti laisvę ir teisingumą!“.

Liepos 14 d. Minsko režimą palaikančios saugumo pajėgos surengė daugybę reidų NVO ir žmogaus teisių gynėjų biuruose ir butuose; sulaikyta mažiausiai 12 asmenų, pranešė žmogaus teisių centras „Viasna“.

Baltarusijos žmogaus teisių organizacija „Viasna“ trečiadienį taip pat pranešė, kad buvo sulaikytas jos vadovas Alesis Beliackis.

„Nuo ryto nebuvo ryšio su teisių gynimo centro „Viasna“ pirmininku Alesiu Beliackiu. 18 val. paaiškėjo, kad jis buvo sulaikytas“, – sakoma „Viasnos“ pranešime platformoje „Telegram“.

Pasak teisių gynėjų, baudžiamąją bylą A. Beliackio atžvilgiu veda Tyrimų komiteto centrinis aparatas. Aktyvistai aiškinasi aplinkybes.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt