Pasaulyje

2016.08.09 20:20

Jemeno sostinei koalicijos aviacija smogė pirmą kartą per 3 mėnesius

BNS 2016.08.09 20:20

Saudo Arabijos vadovaujamos koalicijos karo lėktuvai pirmą kartą per daugiau nei tris mėnesius smogė Jemeno sostinei – dėl šių antskrydžių antradienį buvo uždarytas oro uostas, pranešė gyventojai ir oro uosto pareigūnas.

Vienas smūgis teko maisto produktų fabrikui, kur žuvo 14 žmonių, sakė medikai. Fabriko direktorius Abdullah al-Aqelis tvirtina, kad žuvo 16, sužeista 10, visi nukentėjusieji – tuo metu dirbę šio fabriko darbininkai.

Bulvių traškučius gaminantis fabrikas yra greta karinės įrangos aptarnavimo centro, į kurį ir taikėsi koalicijos aviacija.

Koalicija į kovos veiksmus įsikišo pernai kovo mėnesį, reaguodama į tai, kad 2014-ųjų rugsėjį šiitiški husių sukilėliai bei pajėgos, ištikimos buvusiam prezidentui Ali Abdullah Salehui, užėmė Saną.

Vėliau sukilėliai dar labiau įsitvirtino ir 2015-ųjų vasarį privertė iš sostinės bėgti prezidentą Abedrabbo Mansourą Hadi.

A. M. Hadi dabar gyvena Rijade, ten pat yra ir tarptautiniu lygiu pripažinta šalies vyriausybė, kurios nariai važinėja tarp Saudo Arabijos ir laikinosios Jemeno sostinės Adeno.

Koalicijos atstovas generolas Ahmedas Assiri patvirtino, kad atnaujinti antskrydžiai prieš Irano remiamus husių sukilėlius. Dėl to buvo uždarytas Sanos oro uostas. Pasak generolo, karo lėktuvai smogė į karinius objektus miesto apylinkėse.

Anot gyventojų, reidai prasidėjo pirmadienį, o antradienį dar labiau suintensyvėjo.