Pasaulyje

2016.08.09 12:27

ES Madridui ir Lisabonai nustatė naujus deficito sumažinimo terminus

BNS 2016.08.09 12:27

ES Taryba antradienį pranešė priėmusi sprendimą neskirti Ispanijai ir Portugalijai baudų dėl to, kad šios nesiėmė efektyvių priemonių per dideliems biudžetų deficitams sumažinti.

Taryba nustatė naujus terminus ir dabar reikalauja, kad Ispanija sureguliuotų deficitą iki 2018 metų, o Portugalija – jau šiais metais.

Taryba „taip pat aktyvavo per didelio deficito pašalinimo procedūrą abiem šalims ir nustatė naujus korekcijos ir informavimo apie priemones, kurių reikia imtis, terminus“, sakoma Briuselio pranešime.

Liepos 12 d. ES Taryba priėjo prie išvados, kad nei Madridas, nei Lisabona nesiėmė efektyvių priemonių sumažinti savo biudžetų deficitas žemiau 3 proc. BVP ribos, kuri yra laikoma norma Europos Sąjungoje.

Ispanijai ir Portugalijai dėl to grėsė baudos iki 0,2 proc. BVP. Tačiau reaguodama į motyvuotus šalių prašymus Europos Komisija liepos 27 d. rekomendavo neskirti baudų šioms dviem šalims. Taryba savo sprendimą priėmė rugpjūčio 8 d.

Efektyvių priemonių dvi minėtos šalys turi imtis iki šių metų spalio 15 d. ir iki šios datos pateikti ataskaitą, teigiama pranešime.