Pasaulyje

2016.08.09 08:01

R. T. Erdoganas susitiks su V. Putinu

Turkijos vadovas vyksta į Rusiją – Sankt Peterburge Recepas Tayyipas Erdoganas susitiks su prezidentu Vladimiru Putinu. Pokalbiuose daugiausia dėmesio ketinama skirti karui Sirijoje bei ekonominiam bendradarbiavimui.

Turkijos pareigūnai teigia vizitu norintys pagerinti santykius su Maskva, tačiau taip pat  tikina neketinantys nusigręžti nuo Vakarų.

„Nuostabios draugystės pradžia“, – pirmadienį skelbė Maskvoje leidžiamas savaitraštis „The Moscow Times“. Tačiau dar neseniai abiejų valstybių santykiai laikyti blogiausiais per pastaruosius dešimtmečius.

Turkijos kariai lapkritį numušė Rusijos naikintuvą, Maskva Ankarai dėl to įvedė ekonomines sankcijas,  o Turkijoje turistaujančių rusų sumažėjo dramatiškai. Dabar R. T. Erdoganas Putiną vadina draugu, o vizitą į Sankt Peterburgą – istoriniu.

Įtampa ėmė slūgti dar birželį, kai R. T. Erdoganas atsiprašė dėl lėktuvo numušimo. Tuo metu Turkijoje nepavykus kariniam perversmui, V. Putinas suskubo išreikšti paramą prieš pučistus atsilaikiusiai vyriausybei.

Dalis Vakarų politikų vizitą vertina skeptiškai, nes baiminasi, kad Ankara, jų pačių kritikuojama dėl perversmininkų persekiojimo, gali suartėti su Kremliumi. Kai kurie apžvalgininkai teigia, jog Vakarai neturi pasirinkimo – NATO narė Turkija jiems bet kokiu atveju išlieka svarbi – tiek dėl migracijos srautų suvaldymo, tiek dėl karinės pagalbos Sirijoje.