Pasaulyje

2021.07.13 09:43

Bidenas pareiškė savo paramą protestuotojams Kuboje

ELTA2021.07.13 09:43

JAV prezidentas Joe Bidenas parešikė savo paramą protestuotojams Kuboje. Jo vyriausybė remia kubiečius, kurie trokšta laisvės ir „dešimtmečius trunkančios priespaudos ir ekonominio sunkmečio pabaigos“, – sakė J. Bidenas pirmadienį. „Jungtinės Valstijos ragina Kubos režimą šiuo lemiamu momentu įsiklausyti į savo tautą ir atsižvelgti į jos poreikius, užuot krovus turtus sau“, – pridūrė jis.

Kuboje sekmadienį tūkstančiai žmonių visoje šalyje protestavo prieš komunistinę vadovybę. Jie reiškė nepasitenkinimą dėl maisto produktų stygiaus ir vis dingstančios elektros. Kubos prezidentas Miguelis Díazas-Canelis dėl to kaltino šaliai paskelbtas JAV sankcijas. Savo kalboje per radiją ir televiziją jis pirmadienį kaltino JAV vyriausybę vykdant „ekonomikos užgniaužimo Kuboje politiką“ ir provokuojant „socialinius neramumus“ šalyje.

Per pirmuosius antivyriausybinius protestus šalyje per dešimtmečius organizacijos „Amnesty International“ duomenimis, savavališkai sulaikyta 115 žmonių. Tarp jų esą yra žinomų disidentų ir žurnalistų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt