Pasaulyje

2016.08.08 13:44

Vokietijos vicekancleris: Turkijos prisijungimas prie ES dar toli

BNS2016.08.08 13:44

Nutraukti derybas su Turkija, šiuo metu sudėtinga Europos partnere, būtų neracionalu, pareiškė Vokietijos vicekancleris Sigmaras Gabrielis. Tačiau, politiko teigimu, Turkijos prisijungimas prie Europos Sąjungos (ES) dar labai tolimas, galimas nebent po 10 ar 20 metų, rašo „Deutsche Welle“. 

Sekmadienį kalbėdamas televizijai ARD politikas kol kas atmetė Turkijos prašymą prisijungti prie ES, argumentuodamas, neva šiuo metu Sąjunga nėra deramos būklės, kad galėtų į 28 valstybių narių gretas priimti „net mažiausią šalį“. Derybas dėl narystės ES Turkija pradėjo 2005 metais, o daugiausia dėmesio buvo skiriama beviziam režimui po Europą. 

S. Gabrielis pridūrė, kad, jei Turkija, valdant prezidentui Tayyipui Reccipui Erdoganui įteisins mirties bausmę, tuomet nebus tikslinga ir toliau tęsti derybų dėl prisijungimo. Anot vicekanclerio, tai pažeistų „principinį ES pagrindinių teisių chartijos elementą“. 

Turkijos prezidentas R. T. Erdogan sekmadienį masinio mitingo Stambule metu pareiškė, kad pritartų mirties bausmės grąžinimui, jei taip nuspręstų parlamentas ir visuomenė.

„Turkijos parlamentas nuspręs dėl mirties bausmės... Iš anksto skelbiu, kad pritarsiu parlamento sprendimui. Jie sako, kad Europos Sąjungoje (ES) nėra mirties bausmės... Tačiau JAV, Japonija, Kinija taiko mirties bausmę, didžioji dalis pasaulio taiko. Taigi jiems leidžiama vykdyti mirties bausmę. Mes turėjome ją iki 1984-ųjų. Suverenumas priklauso žmonėms, todėl, esu įsitikinęs, kad jiems pritarus politinės partijos laikysis sprendimo“, – kalbėjo R. T. Erdoganas.

Paklaustas apie Turkijos grasinimus atšaukti su ES kovo mėnesį pasiektą susitarimą, skirtą pažaboti migrantų srautus, S. Gabrielis atsakė, esą Turkijos siekis gauti bevizį režimą į Europą neturi nieko bendro su migrantų sutartimi.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.