Naujienų srautas

Pasaulyje2016.08.08 15:11

„Aljazeera“: per sprogimą Pakistane žuvo mažiausiai 60 žmonių

BNS, LRT.lt 2016.08.08 15:11

Pakistano pietvakariniame Kvetos mieste pirmadienį vietos ligoninėje sprogus bombai žuvo mažiausiai 60 žmonių, praneša „Aljazeera“. Dar dešimtys buvo sužeisti, pranešė pareigūnai, tačiau aukų gali dar padaugėti.

Sprogimas Beludžistano provincijos sostinėje driokstelėjo, kai prie ligoninės susirinko daug žmonių, tarp jų teisininkų, gedinčių dėl Beludžistano advokatų asociacijos prezidento Bilalo Anwaro Kasi nužudymo, ir protestus ketinusių nušviesti žurnalistų.

Vaizdo įraše matėsi ant žemės gulintys žmonių palaikai, kraujo klanai ir stiklo duženos. Šoką patyrę žmonės verkė ir guodė vieni kitus.

Sprendžiant iš vaizdo, daugelis žuvusiųjų vilkėjo tamsius kostiumus. Ant baltų plytų matėsi didelė suodžių dėmė – tikėtina, kad sprogmuo detonavo būtent toje vietoje.

Pareigūnai vengė įvardyti tikslų aukų skaičių ir sakė, kad aplink ligoninę įjungti mobiliojo ryšio signalų slopinimo įrenginiai, todėl jie negali susisiekti su pareigūnais, dirbančiais įvykio vietoje.

Tą žuvusiųjų skaičių patvirtino įvykio vietoje esantis naujienų agentūros AFP žurnalistas.

„Buvo apie 50 sužeistųjų, kai skirstėme juos į ligonines. Tačiau dabar įjungti mobiliojo ryšio slopintuvai, todėl neturim atnaujintos informacijos“, – jis AFP.

Pagal aukų skaičių ši ataka – antroji pražūtingiausia, įvykdyta Pakistane šiais metais. Per Velykas sprogdinimas viename lankytojų pilname Lahoro miesto parke nusinešė 75 žmonių gyvybes.

Provincijos vidaus reikalų sekretorius Akbaras Harifalas sakė AFP, kad pastarasis sprogimas prie ligoninės driokstelėjo, kai ten buvo susirinkę keli teisininkai ir žurnalistai, atvykę po anksčiau pirmadienį įvykdyto Beludžistano advokatų asociacijos pirmininko nužudymo.

Advokatas B. A. Kasi buvo nušautas dviejų nežinomų užpuolikų, kai ryte išvyko į darbą iš savo namų.

Kol kas niekas neprisiėmė atsakomybės nei dėl teisininko nužudymo, nei dėl sprogdinimo.

Beludžistanas, kuris ribojasi su Iranu ir Afganistanu, yra turtingas naftos ir dujų, bet provincijoje aktyviai veikia islamistai ir separatistai, rusena konfliktas tarp sunitų ir šiitų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi