Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Medikai piktinasi, kad ES neigia taupymo politikos padarinius žmonių sveikatai

ELTA 2015.09.08 13:45

Sveikatos ekspertai kaltina politikus Europoje neigiant taupymo programos padarinius žmonių sveikatai, praneša agentūra „Reuters“.

Sveikatos ekspertai kaltina politikus Europoje neigiant taupymo programos padarinius žmonių sveikatai, praneša agentūra „Reuters“.

Dėl biudžetų apkarpymo ir didėjančio nedarbo, be kita ko, mažėjo gyventojų pajamos. Dėl to mažiau jų lankėsi pas gydytojus ar pirko medikamentų, rodo atliktas tyrimas, kurio rezultatus skelbia specializuotas medicinos žurnalas „Th Lancet“.

Vienas taupymo politikos padarinių yra vėl augantis savižudybių skaičius, teigia ekspertai. Be to, ypač Graikijoje kilo tokių pavojingų ligų, kai AIDS ar maliarija, protrūkis. Ligoninės čia priverstos kovoti, kad išlaikytų minimalius medicinos standartus.

Neabejotinai egzistuoja problema, kad taupymo programų padariniai sveikatai neigiami, sakė tyrimo autorius Martinas McKee iš Europos sveikatos sistemų ir politikos stebėjimo centro. Anot jo, Europos Komisija sutartimis įsipareigojusi įvertinti savo politikos padarinius sveikatai. Tačiau išvados dėl taupymo programos iki šiol nepadarytos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi