Naujienų srautas

Pasaulyje2016.08.08 07:57

Vakarai grasina stabdyti Turkijos ir ES derybas

Turkijos prezidentas daugiau kaip milijono rėmėjų mitinge paskelbė, kad jei tauta nuspręstų grąžinti mirties bausmę, partijos turės vykdyti jos valią, o jis patvirtintų parlamento sprendimą. Nematyto dydžio susirinkime, skirtame pučui pasmerkti, Recepas Tayyipas Erdoganas užsipuolė Vokietiją, kad jos demokratija atsigręš teroristų atakomis.

Vokietijoje auga reikalavimai atsisakyti Turkijai duotų pažadų mainais į migrantų srauto stabdymą, o Austrija paskelbė, kad stabdys stojimo į Europos Sąjungą derybas.

Vis garsiau besipykstantis su Vakarais R. T. Erdoganas antradienį vyks į Sankt Peterburgą taikytis su Rusijos prezidentu po bombonešio numušimo lapkritį, ir žada naują santykių erą.

Vakarai vis griežčiau kritikuoja Turkijos lyderį dėl teisių pažeidinėjimo. Net ir grėsmė vėl sulaukti migrantų srauto svarbiausioje Europos Sąjungos šalyje keičia nuomonę – naujausia apklausa rodo, kad daugiau kaip pusė Vokietijoje pritartų atsisakyti kovą taip sunkiai pasiekto, ir įstrigusio susitarimo, pagal kurį Turkija sutiko priimti grąžinamus migrantus, o mainais jai pažadėtas bevizis režimas.

Tiesa, Vokietijos diplomatijos vadovas Frank-Walteris Steinmeieris, nors ir pripažino, kad su Turkija dabar kalbasi tarsi būtų iš skirtingų planetų, paragino į santykius žiūrėti plačiau. Berlynas mėgina sustabdyti Austrijos siekį blokuoti Turkijos stojimą į Europos Sąjungą ir neleisti pradėti derybų dėl teisės suderinimo naujose srityse.

Tačiau Austrijos užsienio reikalų ministras Sebastianas Kurzas pareiškė, kad Turkija vis vien neįvykdys reikalavimų nei vizų režimo liberalizavimui, nei stojimo derybų plėtimui, todėl Viena pasinaudotų veto teise, kaip sako, pačios Turkijos demokratinių jėgų labui.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi