Pasaulyje

2016.08.07 17:58

Šarlerua užpuolikas buvo alžyrietis su kriminaline praeitimi

BNS 2016.08.07 17:58

Vyras, kuris Belgijos Šarlerua mieste mačete užpuolė dvi policininkes, buvo alžyrietis, kuris teisėsaugai buvo žinomas dėl nusikaltimų, susijusių su terorizmu, sekmadienį pranešė prokurorai.

33 metų užpuolikas, kuris įvardijamas tik inicialais K.B., nuo 2012 metų gyveno Belgijoje, teigiama federalinės prokuratūros išplatintame pranešime.

Policininkės per išpuolį buvo sužeistos, o užpuolikas mirė pašautas pareigūnų.

Agentūra „Amaq“ savo ruožtu pranešė, kad atsakomybę už išpuolį prie pagrindinės Šarlerua policijos būstinės, prisiėmė „Islamo valstybė“.

Cituodama nenurodytus šaltinius, su IS susijusi naujienų agentūra „Amaq“ pranešė, kad šeštadienį įvykdytas išpuolis buvo surengtas „atsiliepiant į raginimus taikytis į piliečius“ tų šalių, kurios priklauso JAV vadovaujamai koalicijai, bombarduojančiai IS Sirijoje ir Irake.

Per išpuolį Šarlerua, esančiame maždaug už 60 km į pietus nuo sostinės Briuselio, vienai policijos pareigūnei buvo padarytos „gilios žaizdos veido srityje“, o kita pareigūnė buvo sužeista nesunkiai.

Vietos prokuroras nurodė, kad byla dėl šio išpuolio buvo perduoda federalinei prokuratūrai, nes esama „požymių, rodančių kad surengti ataką įkvėpė teroristiniai motyvai“.

Belgų tyrėjai anksčiau buvo pranešę, kad užpuolikas per ataką šaukė „Allahu Akbar“ („Dievas (visų) didesnis“).

„Federalinė prokuratūra mus informavo, kad atsižvelgiant į tam tikrus bylos elementus, buvo pradėtas tyrimas dėl teroristinio mėginimo nužudyti“, – savo ruožtu žurnalistams pranešė Belgijos ministras pirmininkas Charles`is Michelis.

Ch.Michelis anksčiau sakė, kad užpuoliko tapatybė nebuvo nustatyta, „tačiau atrodo, jog tai esąs išpuolis su teroristine konotacija“.

Belgija gyvena padidinto saugumo sąlygomis nuo tada, kai kovo 22 deną Briuselio oro uoste ir vienoje metropoliteno stotyje netoli Europos Sąjungos institucijų įvyko sprogimai, nusinešę 32 gyvybes.

Atsakomybę už šiuos išpuolius irgi prisiėmė „Islamo valstybė“.

Ši džihadistų grupuotė taip pat yra pasiskelbusi atsakinga už virtinę teroro išpuolių Europoje, įvykdytų praėjusiais metais.