Pasaulyje

2016.08.07 16:22

Pirmieji rezultatai: Tailando gyventojai nubalsavo už naują konstituciją

BNS2016.08.07 16:22

Tailando gyventojai sekmadienį vykusiame referendume nubalsavo už chuntos parengtą konstituciją, nepaisydami kritikų perspėjimų, kad ji sustiprins kariuomenės galią ir dar labiau suskaldys šalį.

Rinkimų komisijos duomenys, gauti apdorojus 86 proc. balsalapių, rodo, kad 62 proc. rinkėjų balsavo už naują konstituciją.

Tiesa, balsuojama buvo ne itin aktyviai - apdorotų balsalapių skaičius rodo balsavus tik 24 mln. žmonių, o šalyje iš viso esama daugiau nei 50 mln. registruotų rinkėjų.

Šis referendumas buvo pirmoji galimybė tailandiečiams išreikšti savo valią po to, kai generolai 2014 metais Yingluck Shinawatros vyriausybę.

Tailando karinė valdžia prieš referendumą uždraudė nepriklausomą agitavimą ir atvirus debatus.

Karalystė yra itin susiskaldžiusi po dešimtmetį trunkančios politinės suirutės, kuri pakenkė šalies ūkio plėtrai, nustūmė demokratiją į šoną ir nusinešė ne vieną gyvybę per priešingų stovyklų protestus.

Kariuomenės atstovai sako, kad naujoji konstitucija pažabos politinę korupciją ir užtikrins šalyje stabilumą po itin nestabilių kelių metų.

Tačiau kritikai sako, kad jos tikslas yra neutralizuoti civilius politikus ir sustiprinti kariuomenės bei jiems ištikimo politinio elito galią.