Pasaulyje

2016.08.07 23:23

Belgijos premjeras sieja policininkių užpuolimą su terorizmu

LRT RADIJAS, LRT.lt2016.08.07 23:23

Belgijos premjeras Charles`is Michelis teigia, kad dviejų policininkių užpuolimas Šarlerua mieste greičiausiai buvo teroro aktas. Pasak premjero, tokias išvadas leidžia daryti pirminis įvykio tyrimas.

Mačete ginkluotas vyras vakar, šaukdamas „Allahu Akbar“ – „Dievas yra didis“, užpuolė dvi policininkes Šarlerua policijos pastato kontrolės poste. Užpuolikas buvo nušautas, pareigūnių gyvybei pavojus negresia.

Užpuolikas kol kas neatpažintas. Saugumas Belgijoje buvo sustiprintas po kovo mėnesį surengtų išpuolių Zaventemo oro uoste ir metro stotyje, kai buvo nužudyti 32 žmonės.

Pradėtas tyrimas dėl „teroro akto“

Belgijos ministras pirmininkas sekmadienį pranešė, kad po išpuolio, kai vyras mačete sužeidė dvi policijos pareigūnes, buvo pradėtas tyrimas dėl „teroro akto“.

Manoma, kad tai buvo dar vienas iš džihadistų Europoje įvykdytų teroro išpuolių.

„Federalinė prokuratūra mus informavo, kad atsižvelgiant į tam tikrus bylos elementus, buvo pradėtas tyrimas dėl teroristinio mėginimo nužudyti“, – žurnalistams pranešė Charles`is Michelis.

Premjeras veikiausiai omenyje turėjo tai, kad vyras per išpuolį prie vienos policijos nuovados šaukė „Allahu Akbar“ („Dievas (visų) didesnis“).

Per spaudos konferenciją, kuri buvo surengta po Belgijos saugumo tarnybų susitikimo, informacijos apie užpuoliko tapatybę atskleista nebuvo.

Ch.Michelis anksčiau sakė, kad užpuoliko tapatybė nebuvo nustatyta, „tačiau atrodo, jog tai esąs išpuolis su teroristine konotacija“.

Per išpuolį Šarlerua, kuris šeštadienį įvyko prie pagrindinės šio miesto policijos būstinės, vienai policijos pareigūnei buvo padarytos „gilios žaizdos veido srityje“, o kita pareigūnė buvo sužeista nesunkiai, pranešė naujienų agentūra „Belga“.

Šarlerua, esančio maždaug už 60 km į pietus nuo sostinės Briuselio, policija pranešė, kad užpuolikas buvo nušautas.

Belgija gyvena padidinto saugumo sąlygomis nuo tada, kai kovo 22 deną Briuselio oro uoste ir vienoje metropoliteno stotyje netoli Europos Sąjungos institucijų įvyko sprogimai, nusinešę 32 gyvybes.

Atsakomybę už šiuos išpuolius prisiėmė „Islamo valstybė“.

Ši džihadistų grupuotė taip pat yra pasiskelbusi atsakinga už virtinę teroro išpuolių Europoje, įvykdytų praėjusiais metais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt