Pasaulyje

2016.08.07 23:26

Sirijos sukilėliai teigia pralaužę Alepo apsiaustį

BNS2016.08.07 23:26

Sirijos sukilėliai šeštadienį pranešė, kad jiems pavyko pralaužti jau tris savaites trunkančią Alepo apsiaustį, kurią vykdo Rusijos remiamos šalies režimo pajėgos.

Opozicijos kovotojai, islamistai ir džihadistai, kurie nuo liepos 31 dienos rengė nuožmius išpuolius, kad prasiveržtų pro juos apsupusias vyriausybės pajėgas, šeštadienį pranešė, kad jiems galiausiai pavyko atverti naują kelią į miestą iš pietvakarių pusės.

„Sukilėliai pralaužė Alepo apsiaustį“, – savo „Twitter“ paskyroje parašė Stambule įsikūrusi opozicinė Nacionalinė koalicija.

Kaip nurodė islamistinė grupuotė „Ahrar al Sham“ sukilėliai perėmė Ramusos, esančios Alepo pietvakariuose, kontrolę ir „atvėrė kelią į Alepą“.

Tačiau valstybinė televizija vėlai šeštadienį pranešė, kad armija atkovojo kai kurias strategiškai svarbias vietas, kurias buvo užėmę sukilėliai.

„Mūsų ginkluotosios pajėgos vėl kontroliuoja dalį artilerijos mokyklos vietų, kurias buvo užėmę teroristai, ... o (sukilėlių) grupuotės pasitraukė iš kontroliuotų šios ginkluotės mokyklos vietų“, - buvo sakoma, remiantis kariniais šaltiniais, jos pranešime.