Naujienų srautas

Pasaulyje2016.08.06 22:19

Belgijoje užpuolikas mačete sužalojo dvi policininkes

BNS 2016.08.06 22:19

Belgijos pietiniame Šarlerua mieste dvi policininkės šeštadienį buvo sužalotos mačete ginkluoto vyro, kuris šaukė „Allahu akbar!“ ir galiausiai buvo nukautas, pranešė vietos policija ir žiniasklaida.

Kaip nurodo naujienų agentūra „Belga“, išpuolis buvo įvykdytas šeštadienio popietę prie vienos policijos nuovados.

Dienraštis „La Derniere Heure“ rašo, kad užpuolikas priėjo prie policijos nuovados budėtojų posto 15 val. 38 min. vietos (16 val. 58 min. Lietuvos laiku. Jis išsitraukė iš krepšio mačetę, smarkiai smogė vienai policininkei ir giliai perrėžė jai veidą. Kita pareigūnė buvo lengvai sužeista.

Trečias poste buvęs policininkas šovė į užpuoliką ir pataikė jam į krūtinę bei koją.

Abi sužeistos pareigūnės buvo išvežtos į Šarlerua Švč. Dievo Motinos ligoninę.

Pašautas užpuolikas, kurio būklė buvo sunki, mirė nuvežtas į kitą ligoninę, nurodė policija.

Belgijos premjeras Charles'is Michelis ir vidaus reikalų ministras Janas Jambonas pasmerkė šį išpuolį.

„Griežtai smerkiu ataką Šarlerua. (Mano) mintys su nukentėjusiomis, jų artimaisiais ir policija. Atidžiai stebime padėtį“, – sakoma Ch. Michelio „Twitter“ žinutėje.

Belgijoje jau kelis mėnesius galioja sugriežtinta saugumo padėtis dėl neseniai įvykdytų su džihadistais siejamų išpuolių. Kovo 22-ąją mirtininkai sprogdintojai smogė Briuselio oro uostui ir vienai sostinės metropoliteno stočiai netoli Europos Sąjungos institucijų būstinių; tąsyk žuvo 32 žmonės.

Dėl šių atakų atsakomybę prisiėmė džihadistų grupuotė „Islamo valstybė“ (IS).

Liepos 30 dieną Belgijos pareigūnai pateikė kaltinimus 33 metų Nourredineui H. dėl mėginimo įvykdyti „teroristinę žmogžudystę“ ir „dalyvavimo teroristinės organizacijos veikloje“.

Pasak tyrėjų, Belgija taip pat tapo starto aikštele vienos IS kuopelės atakoms kaimyninėje Prancūzijoje. Pernai lapkričio 13-ąją per virtinę išpuolių Paryžiuje žuvo iš viso 130 žmonių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi