Pasaulyje

2021.07.09 16:01

Maskva nurodo, kad ES siūlo Rusijai pripažinti viena kitos skaitmeninius skiepų sertifikatus

ELTA2021.07.09 16:01

Europos Sąjunga (ES), Maskvos duomenimis, siūlo Rusijai pripažinti viena kitos skaitmeninius skiepų pažymėjimus. Rusijos sveikatos ministerija patvirtino, kad gautas atitinkamas laiškas. „Mes pasiruošę susitikti ir tai aptarti“, – sakė sveikatos ministro Michailo Muraškos atstovas, kurį cituoja agentūra TASS. Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas taip pat pasveikino iniciatyvą.

Prieš tai ES ambasadorius Maskvoje Markusas Edereris pareiškė, jog Briuselis siūlo Rusijai pripažinti viena kitos skaitmeninius skiepų pažymėjimus. Ši iniciatyva netikėta, nes iki šiol nei ES pripažįsta Rusijoje sukurtos vakcinos „Sputnik V“, nei Rusija leidžia skiepyti gyventojus vakarietiškoms vakcinomis, pavyzdžiui, „Biontech“/“Pfizer“ ar „Moderna“. Abi pusės kaltina viena kitą blogai kalbant apie viena kitos vakcinas.

Rusija jau ilgai laukia, kol ES registruos pirmąją iš trijų jos sukurtų COVID-19 vakcinų, tačiau pati iki šiol nėra aprobavusi vakarietiškų preparatų. Europos Sąjungoje „Sputnik V“ vakciną savo iniciatyva naudoja tik Vengrija ir Slovakija. Be to, ES narės Kipras ir Graikija pripažįsta rusų turistų pasiskiepijimą „Sputnik V“ vakcina.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt