Pasaulyje

2016.08.05 15:24

Brazilijos Senato komitetas balsavo, kad D. Rousseff stotų prieš teismą

ELTA 2016.08.05 15:24

Specialus Brazilijos Senato komitetas ketvirtadienį balsavo, kad nuo pareigų nušalinta prezidentė Dilma Rousseff stotų prieš teismą. Dėl šios priežasties ji gali netekti posto, remdamasi naujienų agentūros „Reuters“ informacija rašo „France24“.

Iš 21 nario sudarytas komitetas 14 balsų už ir 5 balsais prieš balsavo, kad D. Rousseff stotų prieš teismą, nes ji galimai klastojo valstybės biudžeto duomenis ir naudojosi valstybei priklausančių bankų pinigais, kad nuslėptų tikrąją Brazilijos ekonomikos būklę. Tai ji darė norėdama būti perrinkta antrajai kadencijai 2014 m.

Jos apkalta žymėtų 13 metų trukusio centro kairiųjų Darbininkų partijos valdymo, kurį lydėjo korupcijos skandalai, pabaigą. Be to, jų valdymo metu šalį ištiko didžiausia per pastaruosius dešimtmečius politinė krizė ir olimpinėms žaidynėms teko ruoštis gilios recesijos sąlygomis.

Dėl šalyje tvyrančios neapibrėžtos politinės padėties į penktadienį Rio de Žaneire prasidėsiančias žaidynes neatvyko daugelis pasaulio lyderių.

Kitą ketvirtadienį Senatas spręs, ar patvirtinti D. Rousseff iškeltus kaltinimus ir pradėti teismo procesą, kuris turėtų pasiekti verdiktą mėnesio pabaigoje.

Brazilijos žiniasklaidos atliktų apklausų duomenimis, daugiau nei du trečdaliai Senato narių palaiko kairiųjų kandidatės pašalinimą iš posto. Jos vietą iki kadencijos pabaigos 2018 m. užimtų laikinasis prezidentas Michelis Temeris.

D. Rousseff neigė pažeidusi biudžeto įstatymus ir toliau tvirtina, kad yra dešiniųjų sąmokslo, kuriuo siekiama nuversti jos vadovaujamą vyriausybę, kovojusią už Brazilijos vargšų interesus, auka.