Pasaulyje

2021.07.07 23:30

Milta sprendimą išsiųsti Baltarusijos diplomatus laiko proporcingu, baltarusių atstovavimo Lietuvoje tai paveikti neturėtų

LRT RADIJAS, LRT.lt2021.07.07 23:30

Lietuvai nusprendus išsiųsto daugumą Baltarusijos diplomatų iš šalies, LRT bendradarbis Maksimas Milta teigia, kad tai didelės įtakos ambasados darbui neturės. Jo teigimu, Lietuvos sprendimas yra logiškas, nes taip atsakoma į Minsko sprendimą sumažinti Lietuvos diplomatų skaičių.

„Tas faktas, kad Baltarusijos ambasadoje nuo kitos savaitės liks tik vienas konsulinis darbuotojas tiesą pasakius nelabai didelį poveikį darys baltarusių interesų atstovavimui Lietuvoje, kadangi, teka pripažinti, kad Baltarusijos režimas ir jam dirbantys diplomatai Lietuvoje neretai nededa visų pastangų tam, kad užtikrinti baltarusių interesus, o neretai būtent vadovaujasi labai politizuotoms nuostatoms. Taigi šitas veiksmas yra labai proporcingas, nuspėjamas, nuoseklus ir galima jį tik paremti“, – LRT RADIJUI nurodė M. Milta.

LRT.lt primena, kad antradienį Minskas pranešė sumažinęs Lietuvos diplomatinį personalą šalyje. Lietuva trečiadienį atsakydama į Minsko režimo veiksmus paskelbė iš šalies išsiunčianti daugumą Baltarusijos ambasados Vilniuje diplomatų.

Ministro Gabrieliaus Landsbergio teigimu, dėl iš Minsko išsiunčiamų Lietuvos diplomatų baltarusiams gali būti sunkiau gauti konsulines paslaugas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt