Pasaulyje

2016.08.04 14:52

Buvęs „Islamo valstybės“ narys išsidavė, kur bus nauji išpuoliai

DELFI.lt 2016.08.04 14:52

Buvęs „Islamo valstybės“ narys, tapęs informatoriumi, įspėjo apie šios teroristinės grupuotės ketinimus surengti sinchroniškas atakas Jungtinėje Karalystė (JK), Prancūzijoje ir Vokietijoje. Vokietijoje gimęs, bet JK augęs Harry Safro tikina, kad „Islamo valstybės“ vadeivos planuoja surengti kelias atakas Europoje tuo pačiu metu.

H. Safro teigia, kad 2015 m. atvykęs į Siriją jis gavo nurodymą grįžti namo į Bremeno miestą Vokietijoje ir ruošti teroristinį išpuolį. 27-erių vyras pasakojo susitikęs su kaukėtais „Islamo valstybės“ slaptųjų tarnybų nariais, kurie jam ir kitam iš Vokietijos atvykusiam vyrui nurodė grįžti namo, rašo „The Independent“.

„Jis atvirai pasakojo apie situaciją, sakė, kad Europos šalyse gyvena daugybė asmenų, laukiančių nurodymų surengti atakas prieš Europos gyventojus“, – pasakojo jis.

„Visa tai vyko dar prieš atakas Briuselyje ir Paryžiuje“, – tikino H. Safro.

„Norėtume, kad grįžtumei į Vokietiją, nes mums šiuo metu to reikia“, – tęsė jis.

„Jie visada sakė, kad nori ką nors surengti tuo pačiu metu, jie nori daugybės tuo pačiu metu Anglijoje, Vokietijoje ir Prancūzijoje surengtų išpuolių“, – teigė H. Safro.

Šiuo metu Vokietijoje dėl su terorizmu susijusių kaltinimų įkalinimo bausmę atliekantis vyras pasakojo, kad JK ir Vokietijoje buvo daug „Islamo valstybės“ užverbuotų asmenų, tačiau jie neišdrįso surengti išpuolių, o štai Prancūzijoje užverbuotų asmenų tikrai pakako teroristiniams išpuoliams Prancūzijoje surengti. Kalinčio vyro teigimu, kai jo draugas paklausė „Islamo valstybės“ vadeivų dėl užverbuotų asmenų Prancūzijoje, jie ėmė juoktis ir pasakė, kad dėl Prancūzijos nerimauti tikrai neverta.

Buvusio paštininko teigimu, į Europą neabejotinai grįžo šimtai „Islamo valstybės“ narių. Anot H. Safro, jie taikėsi į nusikalstamos praeities turinčius asmenis, nes dažnai šie žmonės turi ryšių su organizuotu nusikalstamumu, todėl žino, iš kur gauti padirbtų asmens tapatybės kortelių, turi ryšių su asmenimis, galinčiais nelegaliai pergabenti į Europos Sąjungą (ES).

Interviu gegužės mėn. H. Safro pasakojo buvęs įtikintas prisidėti prie „Islamo valstybės“, nes manė, kad jų pateikiamuose vaizdo įrašuose demonstruojama baltaodžių, juodaodžių, azijiečių ir arabų vienybė po viena vėliava. Vyras teigė jautęsis persekiojamas Europoje, kelis kartus buvo sulaikytas, jį sekė žvalgybos agentūros, kai jis iš katalikybę iškeitė į islamą.

H. Safro teigimu, jis suradikalėjo užmezgęs kontaktų su Rene Marcu Sepacu Bremeno kalėjime, kai jam buvo skirta dvejų metų įkalinimo bausmė dėl dalyvavimo ginkluotame prekybos centro apiplėšime. H. Safro teigia nusprendęs atsiskirti nuo „Islamo valstybės“ po trijų mėnesių trukusio tokio gyvenimo žiaurumų stebėjimo.