Pasaulyje

2016.08.04 11:04

Prancūzija skelbia apie planus didinti saugumą

ELTA2016.08.04 11:04

Prancūzija po šalies ministrų kabineto ir Gynybos tarybos susitikimo Paryžiuje trečiadienį paskelbė planuojanti didinti gatvėse patruliuojančių saugumo pareigūnų skaičių, praneša „Euronews“.

„Šios priemonės apima mūsų pajėgų mobilizaciją, taip pat municipalinės policijos pareigūnų bei privačių saugumo agentų mobilizaciją“, – sakė vidaus reikalų ministras Bernard`as Cazeneuve`as ir pridūrė, kad šiam tikslui rugpjūtį bus dislokuota 4 000 žandarų ir 4 700 rezervo policininkų.

„Prancūzija susiduria su grėsme, kuri išlieka didelė, ir yra įsitraukusi į ilgą karą“, – susitikimo metu sakė Prancūzijos prezidentas Francois Hollande`as.

Prezidentas sakė norįs iš rezervo karių suformuoti Nacionalinę gvardiją, siekiant kovoti su terorizmo grėsme. B. Cazeneuve`as viliasi, kad planuojama Prancūzijos Nacionalinė gvardija iki 2019 metų pasieks 84 tūkst. karių skaičių.

Sprendimas formuoti Nacionalinę gvardiją priimtas po praėjusio mėnesio atakos Prancūzijos Nicos mieste, kai į minią dideliu greičiu rėžėsi sunkvežimis ir važiavo per žmones 2 kilometrus. Išpuolio metu žuvo 84 žmonės, daugybė sužeistų.

Apytiksliai 12 500 atsargos karių prisijungė prie reguliarių Prancūzijos policijos pajėgų, kad padėtų įtvirtinti saugumo priemones.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.