Naujienų srautas

Pasaulyje2016.08.04 16:33

Išpuolis Londone: užpuolikas greičiausiai nebuvo radikalizuotas

Per išpuolį Londono Raselo aikštėje vienas žmogus nudurtas peiliu, dar penki sužeisti skelbia BBC. Užpuolikui skirtas ikiteisminis areštas.

15:05 val. Londono policija teigia, kad užpuolikas greičiausiai nebuvo radikalizuotas. 

Tyrėjai linkę manyti, kad šią ataką įtariamasis įvykdė dėl sutrikusios psichikos. Pareigūnai apklausė 19-metį somalietį, turintį Norvegijos pilietybę. Policija pranešė, kad per išpuolį žuvusi moteris buvo JAV pilietė, jai buvo apie 60 metų. 

Užpuolikas taip pat sužeidė dar dvi moteris ir tris vyrus, kurie yra JAV, D. Britanijos, Australijos ir Izraelio piliečiai, bet jų sužalojimai pavojaus gyvybei nekelia. Trys iš jų jau išleisti iš ligoninės gydytis namo. 

12:40 val. Po vakarykščio išpuolio Londone meras Sadiqas Khanas gyventojus ragina išlikti budrius ir ramius. 

Įvertinusi nusikaltimo aplinkybes, Londono policija sako, jog jaunuolis turėjo psichikos sutrikimų. Jis šiuo metu gydomas psichiatrinėje ligoninėje, saugomas pareigūnų.

Tačiau tyrėjai pabrėžia, kad „terorizmo galimybė šalyje reali“, todėl aiškinsis ir tokią versiją.

Išpuolis įvykdytas Raselo aikštėje – sąlyginai ramioje miesto vietoje. 19-metis vaikinas praeivius puolė peiliu.

07:28 val. Kaip rašo BBC, 19-metis užpuolikas suimtas panaudojus elektrošoką. Jis įtariamas psichiniais sutrikimais.

Po išpuolio Londoje gatvėse patruliuos daugiau policijos, praneša theguardian,.com. Miesto policija patvirtino, kad jie sugebės susitvarkyti su teroro aktais, jei tokių pasitaikys. Po naktinės atakos teroro išpuolių pavojus išlieka toks pats, t. y. aukštas.

Miesto merija ir policijos valdžios teigimu , kad teroristinių išpuolių prevencijos operacija, pavadinta „Heraklis“, turėtų kiek nuraminti daugiamilijoninio miesto gyventojus ir svečius, kad tokie kruvini incidentai kaip Nicoje ar Paryžiuje Didžiosios Britanijos sostinėje nepasikartos.

Tam bus pasitelkta dar 600 ginkluotų pareigūnų. Iš viso jų skaičius išaugs iki 2800 ir jie dažniau patruliuos gatvėse, pasitelkdami ir šarvuotus automobilius.

06:30 val. Trečiadienio vakarą apie 22.33 val. vietos laiku (00.33 val. Lietuvos laiku) Londono pareigūnai gavo iškvietimą, kuriame buvo teigiama, jog peiliu ginkluotas vyras grasina žmonėms. Atvykus į įvykio vietą buvo rasti šeši sužeisti žmonės, vienas iš jų netrukus mirė.

Pranešama, kad tai šešiasdešimties metų amžiaus moteris.

Po išpuolio praėjus maždaug 10 minučių 19-metis užpuolikas buvo sulaikytas. Londono policijos teigimu, sulaikytojo motyvai nėra aiškūs. Tiriamos visos galimos versijos, neatmetama galimybė, kad tai gali būti susiję su terorizmu. Kokios būklės yra sužeistieji, nepranešama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi