Pasaulyje

2016.08.03 14:17

Turkijos vadovas spaudžia JAV išduoti perversmo sukurstymu kaltinamą dvasininką

BNS 2016.08.03 14:17

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas antradienį spaudė Jungtines Valstijas išduoti musulmonų dvasininką Fethullah Guleną, sakydamas, jog „nepakenčiama“ ilgai laukti, kol tas įtariamas perversmo organizatorius bus perduotas Ankarai.

Duodamas interviu Meksikos televizijai „Televisa“, R. T. Erdoganas skundėsi, kad JAV institucijos prašo pateikti dokumentų, kurie galėtų tapti pagrindu F. Guleno ekstradicijai. Šį dvasininką, šiuo metu gyvenantį Pensilvanijoje, Turkijos lyderis kaltina dėl praeitą mėnesį mėginto įvykdyti karinio perversmo.

„Reikia būti akliems ir kurtiems, kad nesuprastumėt, jog jis už viso to stovi“, – piktinosi R. T. Erdoganas.

„Jeigu prašome teroristo ekstradicijos, turėtumėte patenkinti šį prašymą, – sakė jis. – Jeigu pradedate prašinėti dokumentų ar dar ko nors, tai tampa didžiule kliūtimi mūsų kovai su terorizmu.“

„Šiuo metu susiduriame su sunkumu, kad negalime gauti teroristo, kurį prašome išduoti“, – pridūrė prezidentas.

F. Gulenas yra pasitraukęs iš Turkijos ir nuo 1999 metų gyvena Jungtinėse Valstijose. Jis neigia esantis kaip nors susijęs su liepos 15-osios nesėkmingu puču.

Turkijos pareigūnai išsiuntė JAV tarnyboms naują su F. Guleno ekstradicija susijusių dokumentų pluoštą, sakė teisingumo ministras Bekiras Bozdagas.

„Kalbant apie kovą su terorizmu, negalime gaišti laiko – šešis mėnesius arba metus; tai tiesiog nepakenčiama“, – pabrėžė R. T. Erdoganas.