Pasaulyje

2016.08.03 22:14

Degė Dubajuje avariniu būdu nusileidęs „Emirates Airlines“ lėktuvas

Dubajaus oro uostas, didžiausias pasaulyje pagal tarptautinių keleivių skaičių, keturias valandas šią popietę buvo uždarytas po lėktuvo avarijos. Iš pietų Indijos atskridęs lėktuvas su 300 keleivių ir įgulos narių po vidurdienio nusileidęs užsidegė. Visi evakuoti saugiai, bet žuvo ugniagesys, dešimt žmonių sužeista.

Oro linijos sako, kad pilotas buvo patyręs ir incidentas nesusijęs su išpuoliu, bet priežasties nepatikslina. Prieš 13 metų pagamintas „Boeing“ lėktuvas sustojo ant pilvo, taigi avarija gali būti susijusi su važiuokle.

Pasirodė pranešimų, kad dispečeriai pilotams prieš pat leidžiantis turėjo priminti išleisti važiuoklę, ir jie pamėgino nutraukti tūpimą, bet nespėjo. Be to, pūtė gūsingas šoninis vėjas.

Vyras, laukęs lėktuvu skridusių artimųjų, sakė kalbėjęsis su jais telefonu: „Jie sakė esą sveiki ir jiems viskas gerai, tačiau užsidegus lėktuvui jautė didelę paniką.“

Kitas vyras teigė, kad jo šeimai viskas gerai, o incidento metu kilo problemų su lėktuvo važiuokle.

Oro linijų operatorė „Dubai Airports“ pranešė, kad Dubajaus tarptautiniame oro uoste sustabdyti visi turėję atvykti ir išvykti lėktuvai.

Didžiausios Artimuosiuose Rytuose ir ketvirtosios pasaulyje oro linijos „Emirates“ lėktuvą praranda pirmą kartą per trijų dešimtmečių istoriją.