Pasaulyje

2016.08.03 13:36

Graikija reikalauja atsarginio veiksmų plano dėl pabėgėlių

ELTA 2016.08.03 13:36

Europos Sąjunga turi parengti atsarginį veiksmų planą tam atvejui, jeigu Turkija atsisakytų vykdyti susitarimus dėl pabėgėlių. Tai trečiadienį interviu Vokietijos leidiniui „Bild“ pareiškė Graikijos vidaus reikalų ministro pirmasis pavaduotojas Ioannis Mouzalas, sprendžiantis migracijos politikos klausimus.

„Mes nerimaujame (dėl Turkijos politikų pareiškimų). Šiaip ar taip, mums reikalingas planas „B“, – sakė pareigūnas.

Anksčiau Turkijos užsienio reikalų ministro Mevlut Cavusoglu interviu Vokietijos laikraščiui „Frankfurter Allgemeine Zeitung“ Europos politikai apibūdino kaip šantažą. „Jeigu vizų režimas nebus liberalizuotas, mes būsime priversti atsisakyti kovo 18 d. sutarties dėl pabėgėlių grąžinimo“, – pareiškė Turkijos URM vadovas.

Kaip tik susitarimai su Turkija padėjo normalizuoti su pabėgėliais susijusią situaciją Europoje. Anksčiau migrantai jūra plaukdavo į Graikiją ir šitaip atsidurdavo Europos Sąjungoje.

Vėliau Ankara su Briuseliu susitarė, kad ji uždarys migrantams kelią į ES, bet už tai pareikalavo 6 milijardų eurų ir vizų režimo liberalizavimo. Tačiau ES dėl įvairių priežasčių neskuba panaikinti vizų režimo. Todėl Turkija grasina nebestabdysianti pabėgėlių.