Pasaulyje

2016.08.03 13:34

Filipinuose prezidento įsakymų žudomi narkomanai ir narkobaronai

ELTA 2016.08.03 13:34

Tarptautinės žmogaus teisių gynimo organizacijos kreipėsi į Jungtines Tautas, prašydamos pasmerkti masines narkotikų prekiautojų ir narkomanų žudynes, prasidėjusias Filipinuose po to, kai šalies prezidento rinkimus laimėjo Rodrigo Duterte.

Kaip rašo „The Guardian“, įvairiais duomenimis, šalyje per tris mėnesius buvo nužudyti 400–770 narkomanų ir prekeivių. Jie žuvo nuo policininkų, savigynos būrių narių ir paprastų piliečių, kuriuos R. Duterte paragino imti ginklą ir kovoti su narkotikų mafija, rankos.

Prie R. Duterte pergalės prezidento rinkimuose daug prisidėjo jo pažadas palaidoti visus narkotikų prekeivius. Savo inauguracijos dieną jis paragino filipiniečius eiti ir žudyti juos, žadėdamas piliečiams savo paramą ir apdovanojimus.

Įtakinga Filipinų senatorė, buvusi teisingumo ministrė Leila de Lima taip pat stojo prieš kruviną karą su narkotikų mafija. Anot jos, žiaurios priemonės turės neigiamų padarinių. L. de Lima pareiškė, kad policininkai žudo ir nekaltus žmones, teisindami savo veiksmus kova su narkotikais.