Pasaulyje

2016.08.03 08:39

Po Šiaurės Korėjos raketos bandymo JAV sako ginsianti save ir sąjungininkus

BNS 2016.08.03 08:39

Jungtinės Valstijos antradienį griežtai perspėjo esančios pasiruošusios „ginti save ir mūsų sąjungininkus“, kai Šiaurės Korėja išbandė balistinę raketą, paleidusi ją virš Japonijos jūros.

„Mums žinoma apie pranešimus, kad KLDR (Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika) paleido balistines raketas“, – sakė JAV valstybės departamento atstovė Anna Richey-Allen ir pabrėžė, kad Vašingtonas griežtai smerkia šį bei kitus pastaruoju metu atliktus bandymus.

„Tebesame pasiruošę dirbti su mūsų sąjungininkais ir partneriais visame pasaulyje, kad galėtume atsakyti į tolesnes KLDR provokacijas, taip pat apginti save ir mūsų sąjungininkus nuo bet kokios atakos arba provokacijos“, – pridūrė ji.

Pasak A. Richey-Allen, Jungtinių Valstijų įsipareigojimai ginti sąjungininkes, tarp jų Pietų Korėją ir Japoniją, lieka „tvirti ir nepajudinami“.

Jungtinės Valstijos planuoja pareikšti protestą Jungtinėse Tautose prieš naujausius Pchenjano bandymus.

„Ketiname išsakyti susirūpinimą Jungtinėse Tautose, kad sustiprintume tarptautinį pasiryžimą patraukti KLDR atsakomybėn už tuos provokuojamus veiksmus“, – pabrėžė atstovė.

Antradienį įvykdytas bandymas buvo akivaizdus Pchenjano siekis pademonstruoti karinę galią, kai Jungtinės Valstijos planuoja dislokuoti tame regione savo priešraketinės gynybos sistemą ir vėliau šį mėnesį surengti bendras karines pratybas su Pietų Korėja.