Pasaulyje

2016.08.03 00:17

B. Obama: D. Trumpas – netinkamas būti prezidentu

LRT RADIJAS, LRT.lt2016.08.03 00:17

Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentas Barackas Obama sako, kad Respublikonų partijos kandidatas Donaldas Trumpas netinka būti šalies prezidentu ir kelia klausimą, kodėl partija vis dar remia jo kandidatūrą.

„Turime prieiti tašką, kai jūs pasakysite – gana“, – sakė JAV prezidentas.

Pasak B. Obamos, jo nuomonės dėl politinių klausimų dažnai nesutapdavo su ankstesniais respublikonų prezidentais ar kandidatais, tačiau B. Obama teigia niekada iki šiol nemanęs, kad jie negalėtų dirbti prezidento darbo.

Tuo metu dėl savo provokuojančių pasisakymų kritikuojamas D. Trumpas pareiškė, kad, jo manymu, lapkritį vyksiantys prezidento rinkimai gali būti falsifikuojami. Tai jis pareiškė televizijai „Fox news“.

Nuomonę išsakė ir F. Hollande`as

Prancūzijos prezidentas Francois Hollande`as sako, kad D. Trumpo elgesys ir pasisakymai kelia pasibjaurėjimą. Žurnalistams Paryžiuje F. Hollande`as komentavo pastarąjį D. Trumpo apsižodžiavimą su vieno žuvusio Amerikos kario musulmono tėvais. Pasak F. Hollande`o, D. Trumpo komentarai buvo užgaulūs ir žeminantys.

Prancūzijos prezidentas taip pat sako, kad pasaulyje ir ypač JAV demokratija yra atsidūrusi pavojuje, nes vis daugiau žmonių yra linkę į autoritarizmą. F. Hollande`o teigimu, jei Amerikos gyventojai išrinks D. Trumpą prezidentu, tai turės pasekmių, nes Amerikos rinkimai yra pasauliniai rinkimai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt