Pasaulyje

2016.08.02 20:47

Lenkija išsiuntė Austrijos pilietį, sulaikytą per Pasaulio jaunimo dienas

ELTA2016.08.02 20:47

Lenkijos teisėsaugos institucijos išsiuntė iš šalies Austrijos pilietį, sulaikytą per katalikų Pasaulio jaunimo dienas, kurių renginiuose dalyvavo popiežius Pranciškus. Tai antradienį per spaudos konferenciją pranešė Lenkijos vidaus reikalų ministro pavaduotojas Jaroslawas Zielinskis, kuriuo remiasi rp.pl.

Pasak pareigūno, 28 metų vyras buvo sulaikytas naktį iš šeštadienio į sekmadienį prieš pat pagrindines mišias, kuriose dalyvavo pontifikas. „Vakar pasirašiau sprendimą (dėl deportavimo), o šiandien jis buvo įvykdytas skubos tvarka“, – pridūrė viceministras.

„Šis žmogus perėjo į islamą ir ketino vykti į Siriją“, – savo ruožtu pareiškė policijos vyriausiasis komendantas Jaroslawas Szymczykas. „Vyro elgesys ir pokalbiai su artimaisiais leido daryti išvadą, kad jo planai nebuvo susiję vien tik su Pasaulio jaunimo dienomis“, – pažymėjo pareigūnas.

Pasaulio jaunimo dienų dalyvių saugumu rūpinosi 38 tūkstančiai Lenkijos teisėsaugos institucijų darbuotojų. Renginių metu rimtesnių incidentų nebuvo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.