Pasaulyje

2016.08.02 20:32

R. T. Erdoganas pataria italų teismams persekioti mafiją, o ne jo sūnų

BNS 2016.08.02 20:32

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas žodžių karą su Vakarais jau kariauja ir asmeniniuose reikaluose – antradienį jis patarė jo sūnaus veiksmus tiriantiems italų pareigūnams verčiau persekioti mafiją.

Į tai netrukus aitriai atsikirto Italijos ministras pirmininkas Matteo Renzi, kuris tinkle „Twitter“ parašė: „Šioje šalyje teisėjai laikosi įstatymo ir Italijos konstitucijos, o ne Turkijos prezidento. Tai vadinasi įstatymų viršenybe“.

Vyriausiąjį R. T. Erdogano sūnų Bilalą, studijuojantį Bolonijoje, nuo vasario tardo teisėjai, įtariantys jį dalyvavimu pinigų plovime.

Vienas tremtyje gyvenantis ir opozicijoje R. T. Erdogano vyriausybei esantis turkų verslininkas apkaltino Bilalą, kad šis atvyko į Italiją atsivežė krūvas pinigų, jį lydi visas ginkluotų asmens sargybinių būrys ir kad jis keliauja turėdamas diplomatinį pasą.

„Mano sūnus grįžtų į Boloniją užbaigti daktarato, bet esama pavojaus, kad jis bus areštuotas“, – sakė R. T. Erdoganas interviu Italijos naujienų kanalui „Rai News 24“.

„Tame mieste jie vadina mane diktatoriumi ir rengia demonstracijas už PKK (Kurdų kovotojus). Kodėl niekas nesikiša? – kalbėjo Turkijos prezidentas. – Ar tai įstatymų viršenybė? Dėl to gali kilti pavojus santykiams su Italija“.

„Tegu Italijos teisėjai tvarko mafiją, o ne mano sūnų“,– pridūrė R. T. Erdoganas.