Pasaulyje

2016.08.02 16:17

Turkija išsiuntė JAV antrą prašymą išduoti dvasininką F. Guleną

BNS2016.08.02 16:17

Turkijos teisingumo ministras Bekiras Bozdagas antradienį išsiuntė Jungtinėms Valstijoms dokumentą, prašantį sulaikyti dvasininką Fethullah Guleną, kuris gyvena savanoriškoje tremtyje Pensilvanijoje ir kurį Ankara kaltina liepos 15 dieną vykusio pučo kurstymu.

B. Bozdagas išsiuntė „antrąjį raštą“, prašantį areštuoti F. Guleną, pranešė valstybinė naujienų agentūra „Anadolu“. Pats ministras sakė, kad šiame antrajame dokumente paaiškinta, kodėl šio arešto reikia skubiai.

Ankara reikalauja F. Guleno ekstradicijos dėl žlugusio pučo, kuris nusinešė 271 gyvybę. Tuo tarpu Vašingotnas prašo pateikti faktų apie šio dvasininko dalyvavimą jame ir pažymi, kad ekstradicijos procesas turi vykti pagal atitinkamą procedūrą.

Turkijos vyriausybė ėmėsi susidorojimo su F. Guleno judėjimu, nes laiko jį teroristine organizacija, turinčia mokyklų, taip pat labdaros ir verslo įstaigų įvairiose šalyse. Turkijoje iš pareigų atleista beveik 70 tūkst. žmonių, įtartų sąsaja su šiuo judėjimu.

„Po pirmojo mūsų laiško jie reikalauja tam tikros informacijos, tad mes atsakome į klausimą, kodėl tai yra skubu“, – taip anot naujienų agentūros „Aanadolu“ sakė žurnalistams parlamente B. Bozdagas.

„Mes jiems parašėme, kad esama rimtų teiginių ir pareiškimų, jog Fethullah Gulenas yra prikišęs nagus prie pučo. Štai kodėl jį suimti reikia skubiai. (Mes rašėme), kad turime žvalgybos duomenų, jog jis gali pabėgti į trečiąją šalį“, – sakė B. Bozdagas.

Naujausi

Turkija vykdo puolimą šiaurės Sirijoje
11

Pasaulyje

2019.10.17 20:59

Turkija 120-čiai valandų stabdo Sirijos puolimą Turkija nutrauktų operaciją, jei kurdų kovotojai pasitrauks iš „saugios zonos“; atnaujinta 21.30

11
Briuselyje susirinkę ES lyderiai vienbalsiai pritarė „Brexito“ susitarimui

Pasaulyje

2019.10.17 19:17

ES lyderiai vienbalsiai pritarė „Brexito“ susitarimui Johnsonas įsitikinęs, kad britų parlamentas pritars susitarimui; atnaujinta 20.35

Recepas Tayyipas Erdoganas, Mike`as Pence`as

Pasaulyje

2019.10.17 19:16

JAV viceprezidentas Pence`as susitiko su Erdoganu, spausdamas nutraukti ugnį Sirijoje susitikimas akis į akį užsitęsė iki beveik pusantros valandos