Pasaulyje

2016.08.01 15:31

Generolas: Rusija gali siųsti dalinius į operacijas užsienyje

BNS 2016.08.01 15:31

Vienas aukšto rango Rusijos kariškis pirmadienį nurodė, kad šalies Nacionalinės gvardijos specialiųjų pajėgų daliniai gali būti siunčiami į Maskvos vadovaujamo karinio bloko, kuris buvo įkurtas kaip atsvara NATO, operacijas užsienyje.

Nacionalinės gvardijos vadas Viktoras Zolotovas pridūrė, kad dėl kitų šios struktūros dalinių panaudojimo užsienyje sprendžia šalies ginkluotųjų pajėgų vyriausiasis vadas – prezidentas Vladimiras Putinas.

„Nuo 2009 metų Kolektyvinio saugumo sutarties organizacijos (KSSO) greitojo reagavimo kolektyvinių pajėgoms priklauso OMONo dalinys „Zubr“ („Stumbras“) ir SOBRo „Rys“ („Lūšis“). Dabar abu tie daliniai perėjo iš Vidaus reikalų ministerijos pavaldumo į Nacionalinę gvardiją, o tai reiškia, kad mes privalome vykdyti tarptautinius įsipareigojimus, prisiimtus mūsų šalies“, – V. Zolotovas sakė naujienų agentūrai „Interfax“.

Pasak jo, abu tie daliniai gali būti siunčiami į operacijas užsienyje, vykdant „taikos palaikymo misijas, duodant atkirtį tarptautiniam terorizmui ir transnacionaliniam organizuotam nusikalstamumui, vykdyti kitus uždavinius, nustatomus KSSSO kolektyvinio saugumo tarybos“.

KSSO, kaip Rusijos atsakas į NATO, vienija Rusiją, Armėniją, Baltarusiją, Kazachstaną, Kirgiziją ir Tadžikistaną.