Naujienų srautas

Pasaulyje2016.08.01 12:25

Armėnijoje baigėsi policijos komplekso apsiaustis, 20 užpuolikų pasidavė

BNS 2016.08.01 12:25

Armėnijos sostinėje 20 prieš vyriausybę nusistačiusių ginkluotų užpuolikų, kurie dvi savaites laikė užėmę vieną policijos kompleksą, pasidavė sekmadienį vakare, užbaigdami įtemptą dramą, pareikalavusią dviejų policininkų gyvybių ir išprovokavusią masinius opozicijos šalininkų protestus.

Ginkluoti vyrai pasidavė kitą dieną po to, kai policija perspėjo šturmuosianti pastatą, kad užbaigtų tą krizę, provokavusią audringas opozicijos šalininkų demonstracijas sostinėje Jerevane.

„Saugumo pajėgų antiteroristinė operacija baigėsi, o ginkluotos grupės nariai sudėjo ginklus ir pasidavė pareigūnams“, – sakoma nacionalinės saugumo tarnybos pranešime.

„20 teroristų buvo suimti, – pridūrė tarnyba. – Policijos pulko teritorija buvo išvaduota.“

Per dvi savaites trukusią dramą užpuolikai taip pat buvo paėmę įkaitų, bet šeštadienio vakarą paleido paskutinius du savo laikytus medikus.

Jie reikalavo, kad būtų paleistas kaltinamas opozicijos lyderis Žirairas Sefilianas, ir kad atsistatydintų prezidentas Seržas Sargsianas – buvęs Komunistų partijos lyderis, vadovaujantis Armėnijai nuo 2008 metų.

Vienas armėnų tinklalapis anksčiau sekmadienį paskelbė vieno iš policijos pastate užspeistų užpuolikų pareiškimą, kad jie esą pasiruošę pasiduoti.

„Tęsime kovą, būdami kalėjime. Tikime, kad pasiekėme savo tikslą: tapome kibirkštimi, kuri leido žmonėms sukilti, todėl kraujo lieti neverta“, – tinklalapis citavo Varužaną Avetisianą.

Jis taip pat sakė, kad praeitą naktį saugumo pajėgos sutelkė „40 šaulių, kurie laukė“ šturmo pradžios, o jeigu jo grupė būtų pasipriešinusi, būtų įvykusi „kruvina pirtis“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi