Pasaulyje

2016.08.01 10:20

Dėl kunigo nužudymo Prancūzijoje sulaikyti du asmenys

ELTA2016.08.01 10:20

Prieš du vyrus pradėtas oficialus tyrimas dėl Normandijos bažnyčios kunigo Prancūzijoje nužudymo. Vienas iš dviejų sulaikytų vyrų yra vieno žudiko pusbrolis, rašo naujienų agentūra BBC.  

30-metis Faridas K., žudiko Abdelo Maliko Petitjeano pusbrolis, sulaikytas dėl įtarimų „teroristiniais ryšiais“. Prieš kitą vyrą, 20-metį Jeaną-Philippe`ą Steven`, dėl įtarimų mėginus birželio mėnesį kartu su A. M. Petitjeanu keliauti į Siriją pradėtas oficialus tyrimas.

Devyniolikmečius A. M. Petitjeaną ir bendrininką Adelį Kermiche`ą nukovė policija. Abu vyrai praėjusį antradienį Sent Etjen diu Ruvrė miestelio bažnyčioje nutraukė pamaldas, paėmė įkaitų ir perrėžė 86-erių metų kunigui Jacques Hameliui gerklę.

Nuo birželio, kai bandė iš Turkijos patekti į Siriją, A. M. Petiitjeanas buvo patekęs į stebėjimo sąrašą dėl galimos grėsmės saugumui. A. Kermiche`as taip pat buvo žinomas saugumo tarnyboms.

Sekmadienį musulmonai Prancūzijoje dalyvavo katalikiškose mišiose, norėdami po kunigo nužudymo pareikšti solidarumą. Prancūzijos musulmonų taryba (CFCM) paragino musulmonus dėl nužudymo rodyti „solidarumą ir užuojautą“.