Pasaulyje

2021.06.30 11:44

Gvatemala pareikalavo kompensacijos iš Rusijos – laiku neatgabeno „Sputnik V“ vakcinų

LRT.lt2021.06.30 11:44

Centrinės Amerikos šalis Gvatemala Rusijos pareikalavo kompensacijos už laiku neatgabentas „Sputnik V“ vakcinas nuo COVID-19, rašo „The Moscow Times“.

Gvatemala tapo trečia Lotynų Amerikos šalimi, kuri patvirtino Rusijoje sukurtą „Sputnik V“ vakciną.

Anksčiau buvo pranešta, kad Gvatemala už 8 milijonus vakcinos dozių Rusijai sumokėjo 80 milijonų dolerių (67,2 mln. eurų).

Gvatemalos sveikatos ministrė Amelia Flores teigė, kad jos šalis Rusijai davė 20 dienų, kad ši įgyvendintų savo pažadus ir atsiųstų COVID-19 skiepus.

Tuo metu už vakcinų tiekimą atsakingos Rusijos tiesioginių investicijų fondo atstovas Glebas Brijanskis naujienų agentūrai „Reuters“ tikino, kad vakcinos Gvatemalą pasieks „kitą savaitę“.

Birželio mėnesio pradžioje Argentina ir Meksika taip pat skundėsi dėl lėto „Sputnik V“ vakcinos antrųjų dozių tiekimo į jų šalis.

„Šalies absoliutus prioritetas yra paskiepyti savus gyventojus. Išpildyti užsienio šalių pageidavimus šiuo metu nėra įmanoma, jie bus įvykdyti vėliau“, – anksčiau sakė Kremliaus atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas.

Keli Rusijos regionai pastaruoju metu taip pat pranešė, kad juose stinga vakcinų, po to, kai šalies valdžia pareikalavo įvesti privalomas vakcinacijos programas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt