Pasaulyje

2016.07.31 17:05

Italijos gynybos ministrė: NATO dalyvaus kovoje su terorizmu

ELTA2016.07.31 17:05

NATO dalyvaus kovoje su terorizmu ir bandys užkirsti kelią kovotojų iš krizių zonų patekimui į Europą, tai Italijos gynybos ministrė Roberta Pinotti sakė laikraščiui Messaggero“, rašo agentūra TASS.

„Iš „karštųjų taškų“ grįžtą kovotojai yra pavojingi ir jie turėtų būti visiškai kontroliuojami, ypač laikais, kai „Islamo valstybė“ (IS) yra visiškai nugalėta. Vašingtone mes su NATO sąjungininkėmis aptarėme, kaip padaryti tai, kad kovotojai nesinaudotų savo patirtimi teroristinėms atakoms Europoje organizuoti“, – sakė ministrė.

Anot R. Pinoti, pagrindiniu bendradarbiavimo instrumentu bus informacijos keitimasis tarp žvalgybos tarnybų. „Tačiau bendradarbiavimas tarp sąjungininkių kovoje su terorizmu vyks visais lygiais“, – pridūrė ministrė.

Italijos gynybos ministrė sakė, kad tarptautinėje su IS kovojančioje koalicijoje Italijos karių skaičius yra antroje vietoje po JAV.

„Iki spalio 1 400 karių bus skirtinguose frontuose – nuo bazės Kuveite, kur italai yra atsakingi už logistinę paramą koalicijos sprogdintojams, iki kontingento, dalyvaujančio Irako policijos apmokymuose ir saugančio užtvanką Mosule“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt