Naujienų srautas

Pasaulyje2016.07.31 16:44

Turkijoje atleista dar beveik 1 400 karinio personalo narių

BNS 2016.07.31 16:44

Turkijos valdžia sekmadienį per naujausią valymo po nepavykusio perversmo raundą atleido dar beveik 1 400 karinio personalo narių, įskaitant ir Turkijos prezidento Recepo Tayyipo Erdogano patarėją.

Apie naują žingsnį, R. T. Erdoganui siekiant perimti kariuomenės ir žvalgybos agentūros kontrolę, buvo pranešta oficialiame valdžios leidinyje.

Kaip nurodoma, tarp 1 389 atleistųjų yra ir R. T. Erdogano asmeninis patarėjas Ali Yazici, kuris buvo suimtas praėjus penkioms dienoms po nepavykusio liepos 15-osios perversmo.

Be to, atleistas generalinio štabo vado Hulusi Akaro asmeninis patarėjas Leventas Turkkanas, taip pat gynybos ministro Fikri Isiko vykdomasis asistentas Tevfikas Gokas.

Valstybinė Anatolijos naujienų agentūra nurodo, jog kariai buvo atleisti dėl tariamų ryšių su JAV gyvenančio dvasininko Fethullah Guleno judėjimu, kurį Ankarą kaltina žlugusio perversmo organizavimu.

Anksčiau Turkijoje dėl sąsajų su puču buvo atleisti 149 admirolai ir generolai, taip pat per 1 500 žemesnio rango karininkų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi